کد خبر: 54050 A

زمانی که این عکس به ثبت رسید، لری وین چفین تنها ۱۹ سال سن داشت.

ایران آرت: از جنگ جهانی دوم تصاویر تاثیرگذار زیادی موجود است؛ عکس‌هایی که ما را به عمق فجایع می‌برند و فضایی را برای درک حقایقی عجیب و تکان‌دهنده فراهم می‌کنند.

جنگ ویتنام در حقیقت مجموعه‌ای از عملیات و درگیری‌های نظامی‌ است که از سال ۱۹۵۵ تا ۱۹۷۵ بین نیروهای ویتنام شمالی و جبهه ملی آزادی‌بخش ویتنام جنوبی از یک سو، و نیروهای ویتنام جنوبی و متحدانش به ویژه ایالات متحده آمریکا از سوی دیگر رخ داد.

به گزارش ایسنا جنگ ویتنام برای تمام کسانی که درگیر آن شدند فاجعه‌ای سهمگین بود. در جریان آن، سربازها، پیام‌ها یا طرح‌هایی گرافیکی را دور کلاه‌های‌شان می‌بستند تا احساس‌شان را نسبت به موقعیتی که در آن قرار داشتند توضیح دهند.

در عکسی که مد نظر این خبر است، تصویری از یک پسر نوجوان را می‌بینیم که در جریان جنگ ویتنام به عنوان رزمنده در میدان جنگ حضور داشته است.

زمانی که این عکس به ثبت رسید، لری وین چفین تنها ۱۹ سال سن داشت. روی کلاه او نوشته شده بود که «جنگ، جهنم است». این جمله به آدرسی ارجاع داشت که توسط فرماندهی کل ارتش آمریکا ـ ویلیام تکامسه شرمن ـ ژنرال ارتش اتحادیه آمریکا در طول جنگ داخلی آمریکا برای آموزش آکادمی ارتش میشیگان داده شده بود.

 

61775733

عکاسی جایزه عکاسی هنر عکاسی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین