کد خبر: 54066 A

آنچه سبب شده است که چراغ گالری‌ها در ماه‌های اخیر روشن بماند، وفاداری دوستداران هنرهای تجسمی است.

ایران آرت: از بلاتکلیفی یکی، دو‌ماه اول شیوع کرونا که بگذریم، گالری‌ها در ماه‌های طولانی بعد الگویی از خود به جا گذاشته‌اند که در نهادها یا صنف‌های هنری دیگر کمتر می‌توان سراغ گرفت. تقریباً در ورودی همه گالری‌ها دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده قرار دارد و کم نیستند گالری‌هایی که در ورودی‌های خود جعبه‌های ماسک گذاشته‌اند تا کسانی که ماسک نیاورده‌اند، بدون ماسک وارد گالری‌ها نشوند.

به نقل از همشهری، بیشتر گالری‌ها همزمان با برگزاری نمایشگاه‌ها آثار را به‌صورت آنلاین هم به نمایش گذاشته‌اند تا کسانی که نمی‌توانند به تماشای آثار بیایند، بتوانند از خانه‌هایشان آثار را تماشا کنند. تماشای آثار از طریق وب‌سایت‌های گالری‌ها کم از بازدیدهای حضوری نبوده است. در عین حال بارگذاری آثار در وب‌سایت‌های گالری‌ها سبب شده است که دوستداران هنرهای تجسمی در شهرستان‌ها و خارج از مرزهای ایران نیز فرصت تماشای اتفاق‌های گالری‌های تهران را داشته باشند.

کسانی که به تماشای آثار هنری در گالری‌ها می‌روند، طیف گزیده‌تری از مخاطبان آثار هنری هستند. طبیعی است که شمار تماشاگران گالری‌ها به سینماها نمی‌رسد، اما در عین حال نمی‌توان انکار کرد که شمار اهل مراعات اصول بهداشتی در میان گالری‌گردان بیشتر بوده است.

اما فارغ از همه اینها آنچه سبب شده است که چراغ گالری‌ها در ماه‌های اخیر روشن بماند، وفاداری دوستداران هنرهای تجسمی است. آنها هیچ هفته‌ای را برای تماشای آثار از دست نداده‌اند و در همه ماه‌های گذشته، به‌رغم محدودیت‌ها به تماشای آثار تجسمی رفته‌اند. این میزان از وفاداری را نه در دوستداران سینما می‌توان سراغ گرفت، نه در دوستداران تئاتر و نه دیگر رشته‌های هنری که به‌سختی روزگار گذرانده‌اند.

 

هنرهای تجسمی گالری گردی تجسمی آرتیست
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین