کد خبر: 54434 A

چهار اثر دیده نشده از جان کانستبل نقاش معروف رمانتیک، با گذشت ۲۰۰ سال در یک آلبوم خانوادگی کشف شد.

ایران آرت: چهار اثر دیده نشده از جان کانستبل نقاش معروف سبک رمانتیک در لابه‌لای نامه‌ها، اشعار و برگ‌های خشک شده یک آلبوم خانوادگی متعلق به اواخر قرن ۱۸ تا ۱۹ میلادی کشف شد و به تایید کارشناسان حراجی ساتبیز رسید.  

مارک گریفیت جونز کارشناس ساتبیز در حوزه نقاشی‌های آبرنگ انگلیسی در این باره می‌گوید: این نقاشی‌ها نزدیک به ۲۰۰ سال در آلبوم خانواده میسن (Mason) از کولچستر از نظر پنهان مانده بودند. این آلبوم خانوادگی پُر است از انواع و اقسام تصاویر و آیتم‌های عجیب و خارق‌العاده به اضافه این چهار نقاشی.

یکی از این چهار اثر کشف شده، نقاشی آبرنگ از یک منظره روستایی با امضای جی. کانستبل (J Constable) به تاریخ ۵ آوریل ۱۷۹۴ (۱۷ فروردین ۱۱۷۶) است، یعنی زمانی که این هنرمند تنها ۱۷ سال داشت. این نقاشی را می‌توان یکی از اولین آثار شناخته شده موجود از کانستبل دانست.

به گزارش ایرنا در میان آثار کشف شده از این هنرمند معروف انگلیسی یک نقاشی سیاه قلم از کلبه‌ای کاهی نیز به چشم می‌خورد که ظاهرا طرح اولیه تابلوی سیاه‌قلم کانستبل در سال ۱۷۹۷ بوده است. یک نسخه از این نقاشی که تنها طرح سیاه‌قلم باقی مانده از این هنرمند در آن دوران است در کلکسیون موزه ویکتوریا و آلبرت لندن وجود دارد.


https://img9.irna.ir/d/r2/2020/11/23/3/157731371.jpg

کلبه متروک 

دو اثر کشف شده دیگر در سبک نقاشی پرتره هستند. آثاری که به گفته گریفیت جونز، از دو نقاشی دیگر نیز هیجان انگیزترند چون به نقاشی‌های رنگ روغن کانستبل پیوند دارند.

یکی از این نقاشی‌ها پرتره ایبرام (Abram) برادر جان کانستبل است که فداکاری و مهارت وی در مدیریت کسب و کار خانوادگی به جان امکان آن را داد تا راه خود را به عنوان یک هنرمند حرفه‌ای ادامه دهد. نمونه رنگ روغن این نقاشی جزئی از کلکسیون کانستبل در عمارت کرایست چرچ است.


https://img9.irna.ir/d/r2/2020/11/23/3/157731368.jpg
پرتره ایبرام کانستبل
 

پرتره دیگر نیز مربوط به جین آن میسن از اقوام نزدیگ کانستبل است که سوژه نقاشی رنگ روغن وی در سال ۱۸۰۸ نیز بود.


https://img9.irna.ir/d/r2/2020/11/23/3/157731369.jpg
پرتره جین آن میسن

این آلبوم ارزشمند خانوادگی از ۲۴ نوامبر تا ۴ دسامبر (۴ تا ۱۴ آذر) در یکی از حراجی‌های برخط ساتبیز به فروش گذاشته می‌شود. قیمت تخمینی این گنجینه هنری چیزی بین ۲۴ تا ۲۸ هزار پوند برآورد شده است.

جان کانستبل در سال ۱۷۷۶ در سافک انگلیس متولد شد. این هنرمند انگلیسی بیشتر به خاطر نقاشی منظره، به‌ویژه مناظر روستایی که کودکیش را آنجا گذراند، شناخته می‌شود. آثار وی هم اکنون از باارزش‌ترین و محبوب‌ترین نقاشی‌های هنری کشور انگلستان است.

نقاشی جان کانستبل نقاشی رمانتیک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین