کد خبر: 55410 A

هم زمان با آغاز سال نو میلادی، نمایشگاه "دایره تکامل" جواد بیاد در گالری مژده در دو روز نخست برگزاری شاهد دیدار پنج سفیر و کنسول کشورهای اروپایی و همسران شان بود.

ایران آرت: برخی تابلوهای این نمایشگاه اشاراتی به حضرت مسیح و حضرت مریم دارد و در امتداد رویکرد کنش نقاشانه جواد بیاد، معنویت و نقطه وصل بودن خداوند را یادآوری می کند.

تا این لحظه سفرای فنلاند، هلند، سوئیس، اتریش و کنسول چک به همراه همسران شان در کنار اقشار مختلف مردم با رعایت فاصله اجتماعی و قوانین بهداشتی از آثار دایره تکامل دیدن کردند.

جواد بیاد درباره نام نمایشگاه گفت:"دایره ، همان چرخه ی تکامل است ، و دایره ها در آثارم و چه از لحاظ کمپوزسیونی که دایره وار به رقص در آمده و چه دایرهای رنگی که در آثار رسم شده مصداق چرخه روزگار و چرخه تکامل است و البته یادآوری می کند همه ما در دایره کره زمین هم سرزمین هستیم."

این هنرمند در خصوص مضمون آثارش گفت:"پروردگار منان ،فرستادگانی را از جانب خود برای ما انسانها، برای رسیدن به تکامل و رشد بشریت مامور فرمود تا اینکه، با وارد شدن در مسلک ناب تجلی ،سعادتمند شویم. خداوند مظهر تفاهم است و این ما بودیم که سوءتفاهم را بوجود آوردیم."

جواد بیاد در گالری مژده

او خاطر نشان کرد:" آثار من در بُعد معناگرا و بر پایه معنویت هستند، و این ظرافت در قسمت سوژه و ترسیم پس زمینه و حواشی اثر با خطوط نامنظم و خطوط اولیه، همان مصداق روند تکامل برای مخاطب است."

او گفت:" سوژه ها در آثار من اکثرا مفهوم همان تکامل هستند که برای رسیدن به تکامل حقیقی باید از حداقل ها فاصله گرفت و به حداکثرها رسید، برای این رسیدن باید پرواز کرد، و پروازی برای خروج، خروج از تجملات، خروج از دنیا گرایی و... پرواز نماد یک حرکت هست، حرکتی سبک و ارامش بخش برای درک مهربانی پروردگار."

او در خصوص تاکیدش بر معنویت در آثارش گفت: " از دیرباز تا امروز شادی و غم، ظلم و مهربانی بوده و انسان بدون دین از مدار مدیریت حاکم بر نفس و تفکر سالم خارج می شود، انسان بدون دین در رنج هست و انسان با دریافت دین حقیقی در آسایش درونی کامل تر می شود."

جواد بیاد در گالری مژده

مجموعه دایره تکامل تا ۲۶ دی ماه در گالری مژده دایر است و علاقمندان می توانند با هماهنگی قبلی و رعایت تمامی قوانین بهداشتی از ساعت ۱۵ تا ۱۹ از این آثار در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، علامه شمالی، هجدهم شرقی، پلاک ۲۷ دیدن کنند.

 

گالری مژده جواد بیاد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین