کد خبر: 55831 A

لارتیگ در ۷۰ سالگی، با بازبینی آلبوم‌ عکس‌هایش تاریخ خود را با تاریخ قرنی که در آن زندگی کرد تلفیق و به‌شکلی نمادین بخش‌های دردناک آن را زدود.

ایران آرت: نمایشگاهی از عکس‌های رنگی دیده‌نشده عکاس شناخته‌شده فرانسوی ژاک آنری لارتیگ در پلتفرم آنلاین هنر ۲۸ Vignon Street به معرض تماشا گذاشته شده است.

ژاک آنری لارتیگ (Jacques Henri Lartigue) نقاش و از معروف‌ترین عکاسان آماتور در تاریخ عکاسی است که غالباً او را با تجربه‌گری‌ها و عکس‌های سیاه و سفید بی‌هوا و پرشوری که در دوران کودکی و نوجوانی از اطرافیان و رویدادهای اطرافش گرفته می‌شناسند. عکس‌هایی که او در اوایل قرن بیستم گرفته بود از سوی جان سارکفسکی کشف شدند و نخستین بار در سال ۱۹۶۳ در موزه هنر مدرن نیویورک به نمایش درآمدند. سارکفسکی در این نمایشگاه لارتیگ را در قامت یک "آماتور واقعی" به جهان معرفی کرد.

به نقل از سایت عکاسی، لارتیگ عکاس فعالی بود. او از کودکی عکاسی کردن از زندگی پیرامونش را آغاز کرد و طی نه دهه زندگی از خود گنجینه‌ای غنی از عکس‌ها مشتمل بر ۱۲۶ آلبوم بزرگ باقی گذاشت. لارتیگ در ۷۰ سالگی، با بازبینی این آلبوم‌ها تاریخ خودش را با تاریخ قرنی که در آن زندگی کرد تلفیق و به‌شکلی نمادین بخش‌های دردناک آن را زدود.

تعدادی از عکس‌های او در این نمایشگاه:
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عکاسی عکاس نمایشگاه عکاسی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین