ایران آرت: گالری تاباری از گالری‌های مهم دبی، سال ۲۰۲۱ را با مجموعه تازه پیمان شعفی آغاز کرده است. "حضور آینده" عنوان مجموعه تازه پیمان شعفی است که به ساخت نقاشی در بوم‌های سه بعدی شهرت دارد اما چنانکه گالری تاباری خبر داده تمرکز این هنرمند به حرکت ستارگان، اشکال هندسی،حتی مقایسه طالع بینی غربی و فارسی و استفاده از ماده‌های بسیار متفاوت، آثاری تامل برانگیز پدید آورده است.

آثار منتخب شده برای "حضور آینده" که ۱۲ ژانویه رونمایی شد شامل نقاشی خط‌های دو بعدی و کارهای سه بعدی روی بوم هستند که هر قطعه نام خود را از یک ستاره خاص مانند ونوس، دِنِب یا کاناپوس گرفته است و بنا به ماهیت فلسفی از تکینک های خاصی خلق شده‌اند.

شعفی با مطالعه به روی ستاره شناسی، حرکت سیارات مختلف، دوران زمین به دور خورشید ... به ایده های تصویری چشمگیری رسیده است که "حضور آینده" را در دوره‌های کاری او به یک نقطه عطف بدل کرده است؛ در چند اثر از این مجموعه، نقاش در پس حرکت سیاره ها، تغییر و تحولاتی روی زمین را تصویری کرده که از منظر طالع بینی در سال ۲۰۲۰ ظهور و بروز یافته است ؛ نقش مایه های کهکشانی و تمرکز بر ستارگان سبب شده نمایشگاهی لبریز از نور، درخشش و جذابیت های شب به فرم های عجیب غریب بوم های این هنرمند ایرانی علاوه شود.

آثار پیمان شعفی تا ۱۸ فوریه در تاباری گالری در DIFC ، مرکز تجارت جهانی دبی به تماشا خواهد بود.

 

کد خبر: 55924 |

نمایشگاه جذاب پیمان شعفی در گالری تاباری دبی/ فیلم

پیمان شعفی با تمرکز روی حرکت ستارگان، اشکال هندسی،حتی مقایسه طالع بینی غربی و فارسی و استفاده از ماده‌های بسیار متفاوت، آثاری تامل برانگیز پدید آورده است. ویدئویی ببینید از نمایشگاه این هنرمند در گالری تاباری دبی.

ارسال نظر