ایران آرت: حراج‌خانه چند ملیتی ساتبیز نیویورک روز پنجشنبه ۲۸ ژانویه (۹ بهمن) تابلوی ساندرو بوتیچلی، نقاش مشهور فلورانسی دوران رنسانس را با قیمت ۹۲.۲ میلیون دلار به فروش رساند. فروش یک اثر هنری با چنین رقمی در حدود دو سال اخیر در این حراج‌خانه بی‌سابقه بوده است.

دو کلکسیونر خواهان جدی این اثر هنری بودند که در نهایت کلکسیونر ساکن لندن که هویت وی افشا نشده است، با پیشنهاد نهایی ۸۰ میلیون دلار برنده این حراجی شناخته شد که البته هزینه‌های دیگر از جمله کارمزد به این رقم اضافه می‌شود

نقاشی "مردی جوان با قابی مدور" که چهره نجیب زاده‌ای جوان از فلورانس است، اثری بود که امروز توجه‌ها را به خود جلب کرده بود.

فروش این اثر از یک هنرمند قدیمی دوره رنسانس با قیمتی نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار نوعی رکوردشکنی در سال‌های اخیر محسوب می‌شود.

این اثر بوتیچلی با آنکه بیش از ۵۰۰ سال قدمت دارد اما در شرایط ویژه نگهداری می‌شود. تاریخ دقیق کشیدن این اثر مشخص نیست اما کارشناسان این حوزه معتقدند که این تابلو بین اواخر دهه ۱۴۷۰ تا اوایل دهه ۱۴۸۰ کشیده شده است.

 

کد خبر: 56048 |

فیلم: لحظه چکش خوردن نقاشی ۹۲ میلیون دلاری بوتیچلی/ رقابت هیجانی دو کلکسیونر

دو کلکسیونر خواهان جدی این اثر هنری بودند که در نهایت کلکسیونر ساکن لندن که هویت وی افشا نشده است، با پیشنهاد نهایی ۸۰ میلیون دلار برنده این حراجی شناخته شد.

ارسال نظر