کد خبر: 56389 A

بازدید از تابلوی شام آخر اثر لئورناردو داوینچی پس از دومین دور از تعطیلی‌های کرونایی در کلیسای سانتا ماریا دله گرتزیه از سر گرفته شد.

ایران آرت: محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا برای اولین بار امکان بازدید از تابلوی "شام آخر" لئوناردو داوینچی را بدون نیاز به رزرو و قرار گرفتن در فهرست‌ انتظارهای‌ طولانی‌، برای هنردوستان فراهم کرد.

بازدید از تابلوی شام آخر اثر لئورناردو داوینچی پس از دومین دور از تعطیلی‌های کرونایی، از سه‌شنبه ۲۱ بهمن ۹۹ در کلیسای سانتا ماریا دله گرتزیه از سر گرفته شد و هنردوستان از این پس می‌توانند بدون معطلی و قرار گرفتن در فهرست انتظارهای طولانی در همان روز تهیه بلیت به بازدید از این شاهکار هنری اقدام کنند.  

به گزارش ایرنا در هفته اول بازگشایی‌ها، هر ۱۵ دقیقه تنها ۸ بازدیدکننده امکان بازدید از شام آخر را دارند و این تعداد هفته آینده به ۱۲ نفر افزایش می‌یابد. پیش‌ از شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های مسافرتی، با توجه به تقاضای بالای بازدیدکنندگان خارجی، علاقه‌مندان لازم بود برای بازدید از این نقاشی معروف از چند هفته تا چند ماه قبل بلیت رزرو کنند.

بازدید از تابلوی شام‌ آخر یک بار از ۲۶ فوریه تا ۹ ژوئن ۲۰۲۰ (۷ اسفند ۹۸ تا ۲۰ خرداد ۹۹) و یک بار از ماه نوامبر (آبان- آذر ۹۹) تاکنون با هدف پیشگیری از شیوع کرونا برای عموم مردم ممنوع شده بود. در نتیجه این تعطیلی‌ها آمار بازدید از شاهکار داوینچی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ کاهشی ۸۰ درصدی را تجربه کرد.

امسال نیز با توجه به ظهور گونه‌های جدید ویروس کرونا و کند پیش رفتن روند واکسیناسیون، مقامات موزه کاهش ۶۰ درصدی در تعداد بازدیدکنندگان و به طبع آن کاهش درآمد مجموعه را پیش‌بینی کرده‌اند.

 

لئوناردو داوینچی شام آخر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین