کد خبر: 56745 A

تابلو نقاشی از پابلو پیکاسو که در یکی از پربارترین دوره‌های حرفه‌ای این هنرمند خلق شده است در یک حراجی به فروش گذاشته می‌شود.

ایران آرت: حراجی "بونهامس" اعلام کرد، تابلو نقاشی که توسط "پابلو پیکاسو" نقاشی مشهور اسپانیایی در سال ۱۹۳۷ خلق شده است و به یکی از پربارترین سال‌های این نقاش یعنی زمان خلق "زن گریان" و "گرنیکا" تعلق دارد، در یک حراجی در نیویورک به فروش گذاشته خواهد شد.

 آرت‌دیلی نوشت تابلو نقاشی "زنی با کلاه بِرِه بنفش" که در مارس ۱۹۳۷ نقاشی شده است، در ۱۳ مه در حراجی آثار هنری مدرن و امپرسیونیست بونهامس به مزایده گذاشته خواهد شد.

به گزارش ایسنا این نقاشی از زمانی که در سال ۱۹۸۴ توسط مالکان کنونی‌اش از یک گالری آمریکایی خریداری شده، تاکنون هیچگاه به نمایش عموم گذاشته نشده است.

کارشناسان ارزش تقریبی این تابلو نقاشی را بین ۱۰ میلیون الی ۱۵ میلیون دلار تخمین زده‌اند.

mJsPa1eLCAGB

در این حراجی در کنار این پرتره آثار قابل‌توجه دیگری از سایر هنرمندان مشهور تاریخ نیز به فروش گذاشته خواهند شد.

تابلو نقاشی "رز" اثر "کامیل پیسارو"، یکی از ۵ پرتره‎ای که "پیسارو" از خدمتکار هلندی‌اش نقاشی کرده است نیز در این حراجی ارائه خواهد شد. "پیسارو" به ندرت پرتره نقاشی می‌کرد از همین رو ارائه پرتره‌های او در حراجی‌ها اتفاقی نادر است. کارشناسان ارزش این نقاشی را بین یک میلیون و نیم تا دو میلیون دلار برآورد کرده‌اند.

 

پیکاسو حراجی بونهامس حراجی بونامز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین