کد خبر: 56912 A

با حضور جمشید هاشم‌پور و سیف‌الله صمدیان، از تازه‌ترین اثر ایران درودی که محور اصلی آن نور است رونمایی شد.

ایران آرت: تازه‌ترین اثر ایران درودی، بانوی نقاش معاصر همزمان با افتتاح مجموعه فرهنگی هنری عمارت خط سوم رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم سید محمد طباطبائی به نمایندگی از موسسان مجموعه فرهنگی و هنری عمارت خط سوم، گفت: بنای‌ ما این است که در کنار چراغ‌هایی که در عرصه فرهنگ روشن شده، ما هم به اندازه توان‌مان یک چراغ برای فرهنگ و هنر روشن کنیم.

طباطبائی درباره رونمایی از اثر ایران درودی نیز اظهار کرد: خوشحالیم که آغاز به کارمان با باران تهران که برکت است و رونمایی از اثر خانم درودی که محور اصلی آن نور است، همراه می‌شود. خانم درودی با ابراز تاسف از اینکه نمی‌توانند در این مراسم حضور داشته باشند از اینکه اثر تازه‌ ایشان در افتتاحیه مجموعه خط سوم رونمایی می‌شود ابراز خوشحالی کردند.


به گزارش ایسنا همچنین در این مراسم سیف الله صمدیان درباره رونمایی از اثر نقاشی ایران درودی، گفت: ایران درودی یک اعجوبه به تمام معناست؛ چرا که اگر هر اندازه انرژی را در نظر بگیریم و آن را در میلیاردها ضرب کنیم او اگر اراده کند در اندازه‌ای بیش از آن انرژی خواهد داشت. ایران درودی با ۸۵ سال سن هر صبح که چشم باز می‌کند به اندازه ۸۵هزار نفر انرژی به دنیا می‌دهد.

این فیلمساز با اشاره به دوستی ۳۰ ساله خود با ایران درودی اظهار کرد: بر این باورم که هر فیلمی درباره او ساخته شود چیزی کم از او دارد؛ چرا که او همواره از آنچه درباره‌اش گفته و نوشته و ساخته شود بیشتر است چرا که آن میزان انرژی که در درون اوست را نمی‌شود به تصویر کشید. بنده هم با اینکه ساعت‌ها فیلم از خانم درودی دارم اما هنوز فیلمی درباره‌اش نساخته‌ام.

همچنین جمشید هاشم پور در این مراسم گفت: هر چقدر فضاهای فرهنگی و فعالیت های فرهنگی و هنری افزایش داده شود باز هم کم است و من امیدوارم این فضای جدید که امروز افتتاح می‌شود با موفقیت همراه باشد.

جمشید هاشم پور ایران درودی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین