کد خبر: 56984 A

اثر هنری از بنکسی که یک پرستار را به عنوان ابرقهرمان مورد علاقه یک پسربچه به تصویر کشیده است به نفع "سرویس سلامت همگانی" به مزایده گذاشته می‌شود.

ایران آرت: حراجی کریستیز اعلام کرد یکی از نقاشی‌های "بنکسی" هنرمند مشهور گرافیتی‌کار را از طرف او به فروش خواهد گذاشت تا عواید فروش آن به خیریه‌های مرتبط به سرویس سلامت همگانی اهدا شود.

به نقل از گاردین اثر هنری که به مزایده گذاشته خواهد شد یک پسربچه را حین بازی با عروسک ابرقهرمانی به تصویر می‌کشد که لباس پرستار بر تن دارد و در کنار او عروسک‌ ابرقهرمان‌هایی همچون "بت‌من" کنار گذاشته شده‌اند.

این نقاشی به همراه یادداشتی در "مه" سال گذشته و در طول نخستین موج شیوع ویروس کرونا به بیمارستانی در "ساوتهمپتون" اهدا شد.

ایسنا نوشت این نقاشی در سالنی نزدیک به ساختمان اورژانس این بیمارستان نصب شده است و قرار است پس از فروش نسخه اصلی، یک نسخه دوم در محل قبلی دوباره نصب شود.

ارزش تقریبی این اثر بین ۲.۵ الی ۳.۵ میلیون پوند برآورد شده است.

اثر جدید بنکسی در بیمارستان نصب شد / پرستاران ابرقهرمان

عنوان گرانترین اثر فروخته شده از "بنکسی" در حراجی‌ها به نقاشی بزرگی که شامپانزه‌هایی را به عنوان نمایندگان مجلس عوام بریتانیا به تصویر کشیده است تعلق دارد. این نقاشی در سال ۲۰۱۹ به قیمت ۹.۹ میلیون پوند فروخته شد.

"بنکسی" همچنان مشغول خلق نقاشی‌های دیواری در سطح شهر است. او اخیرا مسوولیت نقاشی که بر روی دیوار زندانی در انگلستان خلق شده بود را برعهده گرفت.

 

بنکسی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین