کد خبر: 57900 A

کارگرانی که مشغول بازسازی گالری اوفیتزی بودند، به طور اتفاقی دو نقاشی پنهان‌شده که به دوران رنسانس تعلق داشت را کشف کردند.

ایران آرت: گروهی از کارگران که در گالری «اوفیتزی» برای گسترش سالن های گالری مشغول کار بودند به دو نقاشی پنهان‌شده که به دوران رنسانس تعلق دارند برخوردند.

این فرسکوهای ارزشمند که تصویر دو دوک جوان به نام‌های «فردیاناندو اول» و «کوزیمو دوم» را به تصویر می‌کشد در بخش غربی «اوفیتزی» کشف شدند.

پرتره «کوزیمو دوم» که از دیگر نقاشی کشف‌شده قدیمی‌تر است سال‌ها با گچ پوشانده شده بود. کارشناسان «اوفیتزی» معتقدند این نقاشی به حلقه «برناردینو پوچتی» نقاش ایتالیایی متعلق است.

به گزارش ایسنا، مسوولان «اوفیتزی» معتقدند فردی پیش از آن‌که این فرسکو «کوزیمو دوم» با گچ پوشانده شود از آن محافظت می‌کرده است.

یک سخنگوی گالری «اوفیتزی» بیان کرد: «ما به هیچ وجه از وجود این دو نقاشی مطلع نبودیم و این یک غافلگیری بزرگ است ... درحال حاضر محققان ما سعی دارند داستان پشت این نقاشی‌ها را کشف کنند.»

پروژه بازسازی «اوفیتزی» با هدف ایجاد تغییرات معماری و تغییر دادن راه‌های ورود به گالری آغاز شده است. آثار هنری کشف شده نیز بخشی از ورودی جدید یکی از گالری‌ها خواهند بود.

 

اثر هنری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین