کد خبر: 58172 A

دبیر انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران می‎‌گوید: با توجه به اینکه اغلب اولین هزینه‌ای که حذف می‌شود، تبلیغات است، در نتیجه طراحان گرافیک در دوران کرونا با کاهش سفارش مواجهه شدند.

ایران آرت: مهردخت دارابی، دبیر و عضو هیات مدیره انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران دبه مناسبت هفته گرافیک، یکی از مهمترین دغدغه‌های طراحان گرافیک در دوران کرونا را کم شدن سفارش‌ها عنوان کرد و گفت: در این مدت بسیاری کارخانه‌ها، شرکت‌ها و نهادهای بزرگ تولیدی به دلیل مشکلاتی که داشتند، با کاهش تولید همراه بودند و با توجه به اینکه اغلب، اولین هزینه‌ای که حذف می‌شود، تبلیغات است، در نتیجه طراحان گرافیک در این مدت با کاهش سفارش مواجهه شدند. 

او در گفتگو با ایسنا مساله بیمه و دفتر کار را از دیگر مشکلات فعالان حوزه گرافیک برشمرد و یادآور شد: همچنین به دلیل شیوع ویروس کرونا و تمام گرفتاری‌های مالی، خیلی از همکاران از پس هزینه اجاره دفتر، برنمی‌آیند؛ به عنوان مثال با آنلاین شدن آموزشگاه‌ها، بسیاری دیگر نمی‌توانند هزینه اجاره‌ها را پرداخت کنند. در این میان و با توجه به شرایط موجود، بار دیگر همان مساله همیشگی حوزه گرافیک یعنی اجازه کار در منزل مسکونی، مطرح شد.

دارابی همچنین خاطرنشان کرد: باید این نکته را هم در نظر داشت که آنلاین شدن فضای کار، فعالیت را برای پیشکسوتان این حوزه هم سخت‌تر کرده است. برخی از هنرمندان شرایط کار در فضای آنلاین را ندارند یا اینکه اصلا جنس کارشان از نوع دیگری‌ است و به همین دلیل هم طبیعتا این هنرمندان نیاز به حمایت بیشتری دارند. 

 

گرافیک گرافیست انجمن صنفی طراحان گرافيك ايران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین