کد خبر: 58535 A

فردا آخرین فرصت تماشای وجوهی نادیده از خلاقیت های هنری شیرین اتحادیه در گالری ویستا است. کارهایی که می تواند حال تان را در این گرمای کرونایی خوش و خرم کند.

ایران آرت : شیرین اتحادیه، نقاش شناخته شده، مجموعه ای دیده نشده از طراحی های متنوع خود را این روزها در گالری ویستا به نمایش گذاشته است.

او در گفتگو با مریم درویش به نکاتی خواندنی در خصوص این مجموعه اشاره کرده است که در پی گزیده ای از آن تقدیم تان می شود:

_ زمانی که در لندن رشته معماری داخلی می‌خواندم بسیار زیاد طراحی می‌کردیم و این عادت در من باقی ماند. پس از آن وقتی کتاب آزاد را تأسیس کردم در حیاط کتاب‌فروشی گل و گیاه و درختانی داشتیم و من همیشه از آن‌ها در هر فرصتی طراحی می‌کردم. سال گذشته که به دلیل شیوع کرونا مدتی کتاب‌فروشی را تعطیل کرده بودم مشغول بررسی آرشیو آثارم ‌شدم و در این میان به طراحی‌هایی برخوردم که آن‌ها را فراموش کرده بودم. در این طراحی‌ها تنوع زیاد و تکنیک‌های متنوع روی کاغذ وجود داشت. زمانی با مداد رنگی و ماژیک و زمانی دیگر از پاستل بهره بردم. موضوع این طراحی‌ها گلدان‌هایی است که در حیاط کتاب‌فروشی قرار داشت و گیاهان بسیار معمولی که در حیاط بیشتر خانه‌ها وجود دارند.

- من بیش از ۲۰۰ اثر روی کاغذ دارم که هم اکنون حدود ۵۰ عدد از آن‌ها در گالری ویستا به نمایش است. این کارها مربوط به سالهای گذشته هستند اما در سال ۹۹ تعدادی از آنها که با مداد و پاستل طراحی شده بودند را بریدم و کلاژهایی به وجود آوردم و از ترکیب آن‌ها کارهای جدیدی درست کردم.

شیرین اتحادیه

- در طراحی ها، نگاه من به بیرون بود، یعنی طبیعت بیجانی را که بیرون از من قرار داشت نگاه کردم و آن را کشیدم، اما در نقاشی‌ها نگاهم به درون است و حتی منظره‌هایی که نقاشی می‌کنم برآمده از ذهنم هستند.

- حدود ۳۰ سال پیش استفاده از مداد رنگی در میان گروهی از نقاشان رواج زیادی داشت و من هم که در آن دوران بیشتر با پاستل کار می‌کردم به مرور جذب مداد رنگی شدم. اما تصمیم گرفتم که برخلاف بیشتر آن نقاشان صفحه را پر نکنم بلکه کارهایی مینیمالیستی انجام دهم و طراحی‌هایی با در نظر گرفتن فضای خالی صفحه اجرا کردم. ظرافت مداد رنگی و دقتی که در کار وجود دارد تفاوت زیادی با بسیاری از متریال‌های دیگر نقاشی دارد.

- به نظرم برگزاری نمایشگاه در گالری ویستا در زمان فعلی اتفاق بسیار خوبی است. از یک سو اردیبهشت فصل طبیعت است و آثار من کاملا در ارتباط با طبیعت هستند و از سوی دیگر پس از یک سال مشکلات و سختی‌های ناشی از کرونا مردم نیاز دارند که روحیه بگیرند و دیدن این آثار می‌تواند انرژی زیادی به آن‌ها بدهد. مخاطبانی که به نمایشگاه می‌آمدند علاقه زیادی به این کارها داشتند و با توجه به اینکه قبلاً شناختی از این نوع آثار من نداشتند و نمونه آن‌ها را ندیده بودند با جنبه دیگری از کارهایم آشنا شدند.

نمایشگاه منتخبی از طراحی های شیرین اتحادیه تا ۳۱ اردیبهشت در گالری ویستا به نشانی خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی است.

 

 

گالری ویستا شیرین اتحادیه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین