کد خبر: 58606 A

مدیر گالری گلستان ابراز امیدواری کرد که امکان عمومی در ایران هر چه زودتر بازگشایی شوند.

ایران آرت: لیلی گلستان، مترجم و مدیر گالری گلستان با انتشار پوستری که برای بازگشایی موزه‌ها در فرانسه تهیه شده، ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر بازگشایی اماکن عمومی در ایران نیز اجرایی شود.

خانم گلستان در صفحه اینستاگرام خود نوشت: "دوستان عزیز. صبح جمعه را با لبخند شروع کنیم و زشتی ها و مصایب هفته ی گذشته را بریزیم دور تا رویمان تلنبار نشوند .مونالیزا یا ژوکوند از لبخند به خنده رسیده. این پوستر باز گشایی موزه ها در فرانسه است. و بسیار زیبا . ما هم آرزو می کنیم ( آرزو بر جوانان عیب نیست . بخصوص وقتی جوانی هفتاد و شش ساله باشی !) که هرچه زودتر باز گشایی های اماکن عمومی ایران هم اجرایی شود . آمین یا رب العالمین."


456


مدیر گالری گلستان که از زمان شیوع کرونا در ایران به برگزاری نمایشگاه‌های آنلاین روی آورده هفته گذشته در پاسخ به این پرسش که آیا برگزاری نمایشگاه‌های آنلاین تجربه موفقیت‌آمیزی بوده است؟ اظهار کرد: اگر در شرایط عادی سه نمایشگاه حضوری برگزار می‌کردیم و به عنوان مثال از هر نمایشگاه ۱۰ اثر به فروش می‌رسید، در نمایشگاه‌ آنلاین ۲۰ اثر خریداری می‌شود. در واقع می‌توان گفت که برگزاری نمایشگاه‌های آنلاین با فروش ۲ برابری همراه شده است.

گلستان در گفتگو با ایسنا ادامه داد: یکی دیگر از خوبی‌های برگزاری نمایشگاه‌های آنلاین این است که فروش خارج از کشور افزایش پیدا کرده است. در این مدت ایرانی‌های مقیم کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه، ژاپن و ... حدود ۴۰ اثر از نمایشگاه‌ خریداری و از هنرمندان جوان حمایت کردند. موضوعی که پیشتر، تا این اندازه تجربه آن را نداشتیم.

این مدیر گالری‌ با بیان اینکه "بسیاری دیگر از همکاران که تجربه برگزاری نمایشگاه آنلاین داشته‌اند، موفق نبوده‌اند"، در این زمینه توضیح داد: یکی از دلایل موفقیت ما این بود که قیمت‌ها را تا اندازه‌ای کاهش دادیم و دلیل مهمتر این بود که من به شخصه با کسانی که سفارش می‌دادند یا درباره اثری توضیح می‌خواستند تماس می‌گرفتم و با آنها صحبت می‌کردم؛ کاری که در اغلب گالری‌ها توسط مدیر گالری انجام نمی‌شود و منشی یا دستیار با سفارش‌دهندگان تماس می‌گیرند. از سوی دیگر امکان خرید از نمایشگاه‌های قبلی که در این مدت برگزار شدند نیز همچنان فراهم است. 

او یادآور شد: تجربه فروش آنلاین باعث شد که در این مدت با آدم‌های جدیدی آشنا شوم. خریدارانی که پیشتر خریدار نبودند و در این چرخه آنلاین، به جمع خریداران آثار هنری افزوده شدند.

لیلی گلستان
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین