کد خبر: 58939 A

محمد بزرگی در راستای حمایت از استعدادهای جوان عرصه خوشنویسی مسابقه‌ای را برگزار می‌کند که مجموع جوایز اهدایی به برندگان این مسابقه که در دو بخش "نقاشیخط" و "نوآوری خط" برگزار می‌شود، یکصد میلیون تومان خواهد بود.

ایران آرت: محمد بزرگی، خوشنویس و هنرمند نقاشیخط ایرانی به منظور شناسایی و حمایت از استعدادهایی که فرصت ظهور در عرصه خوشنویسی را نیافته‌اند، فراخوانی با عنوان «خوش‌نگاران مستعد» منتشر و از علاقه‌مندان به این حوزه دعوت به همکاری کرد.

در این فراخوان که جوایزی برای برگزیدگان دو بخش «نقاشیخط» و «نوآوری در خط» در نظر گرفته شده، آمده است که داوطلبان از اثر خلق شده ۵ عکس و یک ویدیو تهیه و ارسال کنند. 

در توضیح فراخوان اینگونه آماده است که «یک عکس از خودِ اثر، سه عکس از دیتیل، یک عکس از اثر در یک فضای کاملاً واقعی و یک ویدیو به شکل افقی و به صورتی که از فاصله مناسب به سمت اثر و جزییات اش حرکت کند و حداکثر ۳۰ ثانیه باشد. عکس‌ها و ویدیو باید عاری از هرگونه اِفکت، فیلتر، موسیقی و دستکاری ِ کامپیتوتری باشد.»

علاقه‌مندان برای شرکت در این رقابت باید صفحه اینستاگرام خود را عمومی کنند و آلبوم عکسی به این ترتیب بسازند:

-اولین عکس، خودِ اثر بدون هیچ اضافات و تغییر

- دومین، سومین و چهارمین عکس، دیتیل ها

- عکس پنجم از اثر در یک فضای واقعی بدون استفاده از اپلیکیشن های رایج و @mjbozorgi را فقط روی یکی از عکس‌ها تگ یا منشن کنید. 

- همچنین شرکت کننده باید برای اثر خود علاوه بر عنوان، حداقل در ۱۰ کلمه و حداکثر در ۲۵۶ کاراکتر، استیتمنت بنویسد.

- استیتمنت باید به قلم هنرمند باشد. ارائه اصل آثار به صورت قاب و یا شاسی شده در صورتی نیاز است که نام هنرمند در میان فهرست نهایی هر رشته باشد. مالکیت آثار انتخاب شده متعلق به هنرمند است.

به گفته بزرگی، امکان نمایش آثار فهرست نهایی در  گالری مژده فراهم شده است و هنرمندان فهرست نهایی از این طریق فرصت فروش آثار خود را خواهند داشت. 

این هنرمند خوشنویس همچنین در توضیح نحوه داوری و انتخاب آثار برتر، گفته است که «گروهی از دوستان هنرمند، من را در داوری آثار ارائه شده یاری خواهند کرد. کلیه هزینه‌های این رویداد به صورت کاملاٌ شخصی تأمین می‌شود و هیچگونه وابستگی و پاسخگویی به هیچ شخص حقیقی یا حقوقی درباره خصوص ابعاد کمی و کیفی برگزاری این رویداد نخواهم داشت. در همین راستا بابت عدم پاسخگویی به مخاطبان گرانقدر در خصوص داوری آثار به طور خاص یا عام ، پیشاپیش عذرخواهم.»

photo_۲۰۲۱-۰۶-۰۷_۱۳-۲۳-۲۳

شرایط عمومی شرکت در این رقابت نیز به شرح زیر است:

- شرط سنی برای شرکت در فراخوان وجود ندارد.

- هنرمندان می توانند در هر دو بخش ( یک اثر برای هر بخش ) شرکت کنند.

- هزینه ارسال و عودت آثار فهرست نهایی بر عهده هنرمند است.

- هزینه قاب و یا شاسی کردن آثار فهرست کوتاه با استانداردهایی که در شرایط اختصاصی هر رشته بیان خواهد شد بر عهده هنرمند است.

- طبیعتاً با توجه به جایزه در نظر گرفته شده برای هنرمندان فهرست نهایی، ایشان بابت هزینه‌های حمل و قابسازی و شاسی کردن آثار هزینه‌ای متقبل نخواهند شد.

- هر نوع تفاوت بین تصاویر آثار و اصل آنها، پایین بودن کیفیت آثار پس از رویت اصل اثر، موجب حذف اثر خواهد شد.

- انتخاب هر نوع تکنیک برای تولید آثار نقاشیخط مانند استفاده از ویدیو پروجکتور، کاترپلاتر، کلاژ، استنسیل و مشابهات آنها مادامی که به اصالت اثر لطمه وارد نکند، بلا مانع است.

- آثار تماماً دکوراتیو، دیجیتال آرت و پرینت مورد پذیرش نیستند.

- در بخش نقاشیخط آثار میبایست بر روی بوم و در بخش نوآوری در خط میبایست بر روی کاغذ یا مقوا اجرا شوند.

- استفاده از تمامی خطوط سنتی و غیرسنتی مجاز بوده و اجباری در خوش نوشتن کلمات وجود ندارد.

- محدودیت در انتخاب محتوا وجود ندارد.

- محدودیتی در انتخاب ابزار نوشتار وجود ندارد.

- استفاده از قالبهای نوشتاری کلاسیک مانند چلیپا، کتابت، قطعه نویسی، سطر نویسی و امثالهم مجاز نیست.

- علاقه مندان می‌توانند در هر دو رشته شرکت کنند.

- در بخش نوآوری در خط فقط استفاده از مرکب، جوهر، مداد، خودکار، مداد شمعی ماژیک مجاز است و آثار میبایست تک رنگ اجرا شود.

-اگر فردی در هر دو رشته رتبه‌ای کسب کند بالاترین آن لحاظ می‌شود ولی جایزه منتخب مخاطبین، قابل جمع با سایر جوایز می‌باشد.

- عناصر خلاقیت، کیفیت اجرا (و نه پیچیدگی مواد و متریال مصرفی)، استیتمنت قوی و تکراری نبودن، از جمله عواملی است که در انتخاب آثار نقش کلیدی دارند.

- در بخش منتخب مخاطبین ، اثری برنده جایزه خواهد بود که بصورت طبیعی، بیشترین لایک را در صفحه اینستاگرام برگزار کننده ، دریافت کرده باشد.

- حضور هنرمندان غیر ایرانی که در ایران زندگی می‌کنند در فراخوان بلامانع است.

 

خوشنویسی نقاشی خط خطاطی محمد بزرگی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین