کد خبر: 58994 A

در یک حراجی فرانسوی هیچ خریداری حاضر نشد تابلو نقاشی از کلود مونه نقاش مشهور فرانسوی را خریداری کند.

ایران آرت: تابلو نقاشی به نام "شهر دیپ" اثر "کلود مونه" نقاش نامدار و امپرسیونیست فرانسوی در ششم ژوئن در فرانسه به مزایده گذاشته شد اما فروشندگان این اثر در کمال حیرت موفق به فروش آن نشدند.

"ایمریک رولاک" که این اثر را با قیمت پایه یک میلیون یورو به مزایده گذاشته بود ،می‌گوید فکر می‌کرد با به مزایده گذاشتن این اثر فرصت بی‌سابقه‌ای را برای مجموعه‌داران فراهم می‌کند.

به گفته "رولاک" تاکنون فقط ۱۴ نقاشی "مونه" در فرانسه به فروش رسیده است و بخش اعظمی از آثار این هنرمند در بازار هنر به مجموعه‌داران خارجی رسیده است.

به گزارش ایسنا، متولیان این مزایده که به دلیل محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری کرونا به صورت آنلاین برگزار شده بود این موضوع را یکی از دلایل ناموفق بودن این مزایده عنوان کردند؛ چراکه به عقیده آن‌ها وقتی خریداری قصد داشته باشد یک نقاشی مهم را خریداری کند مایل است اول آن را ببیند.

با این حال آثار این هنرمند در حراجی‌های مختلف با قیمت‌های چشمگیر به فروش رسیده‌اند. "مونه" هنرمندی بود که برای خلق تابلوهای نقاشی در قالب مجموعه‌ شهرت داشت. او یک سوژه را بارها در ساعات مختلف روز، در نورپردازی‌های مختلف، در آب و هوا و فصل‌های گوناگون نقاشی می‌کرد.

کومه‌های علف خشک یکی از موضوعات مجموعه نقاشی‌های او به شمار می‌روند. عنوان گران‌ترین اثر فروخته‌شده "مونه" نیز به تابلو نقاشی "کومه‌های علف خشک" متعلق به سال ۱۸۹۰ تعلق دارد که در سال ۲۰۱۹ در حراجی ساتبیز به قیمت ۱۱۰.۷ میلیون دلار فروخته شد.

 

کلود مونه
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین