کد خبر: 59256 A

هزاران نفر با امضای یک دادخواست آنلاین از ثروتمندترین فرد جهان خواسته‌اند که تابلو نقاشی مونالیزا را بخرد و بخورد.

ایران آرت: به تازگی یک دادخواست آنلاین مورد توجه قرار گرفته که در آن افراد از جف بزوس، مدیرعامل آمازون می‌خواهند که این نقاشی مشهور "لئوناردو داوینچی" را خریداری کند. این دادخواست جدید نیست و تقریبا یکسال پیش ایجاد شده، اما حالا مورد توجه قرار گرفته است.

این دادخواست نزدیک به یکسال پیش توسط یک موسیقی‌دان در مریلند آمریکا به نام «کین پاول» راه‌اندازی شد. پاول در زمان ایجاد این دادخواست گفته بود که چون بزوس ثروت کلانی دارد، می‌تواند چنین کاری را انجام دهد که البته می‌تواند نشان‌دهنده تاثیرگذاری‌اش در جهان هم باشد.

البته پاول تنها از بزوس نخواسته که تابلو مونالیزا را بخرد، بلکه می‌خواهد ثروتمندترین فرد جهان نقاشی داوینچی را هم بخورد. پاول در پاسخ به این سوال که چرا چنین درخواستی از بزوس دارد، صادقانه گفته که دلیلش را نمی‌داند.

https://digiato.com/wp-content/uploads/2021/06/bezos-mona-lisa-1.jpg

به نوشته دیجیاتو، ظاهرا پاول در زمان راه‌اندازی چنین دادخواستی ایده واضح‌تری داشته چرا که در این دادخواست نوشته: «تا به امروز هیچ فردی تابلو مونا لیزا را نخورده و ما احساس می‌کنیم که جف بزوس باید دست بکار شود و چنین کاری را به واقعیت تبدیل کند.»

این ایده به اندازه کافی عجیب است، اما موضوع زمانی عجیب‌تر می‌شود که بدانید مردم به دنبال پاسخ این سوال هستند که در صورت خوردن این تابلو، چه بلایی سر بزوس می‌آید. از آنجایی که بزوس ثروتمندترین فرد جهان است، خرید تابلو مونالیزا برایش کاری ندارد، هرچند نمی‌توان روی این نقاشی قیمتی گذاشت. پیش‌بینی می‌شود قیمت این تابلو حداقل ۶۰ میلیارد دلار باشد.

https://digiato.com/wp-content/uploads/2021/06/monalisa.jpg

مسلما جف بزوس درخواست ۱۰ هزار نفری که این دادخواست آنلاین را امضا کرده‌اند، انجام نمی‌دهد. این اقدام نه تنها عجیب است، بلکه امکان خرید نقاشی مونالیزا حداقل در بازه زمانی کنونی هم در حد صفر درصد است.

در نهایت بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که خوردن تابلوهای نقاشی در دنیای هنر چندان کار عجیبی نیست چرا که به گفته کارشناسان، خوردن یک تابلو در راستای سنت تخریب هنر به عنوان راهی برای خلق هنر قرار می‌گیرد.

 

لئوناردو داوینچی مونالیزا جف بزوس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین