کد خبر: 59391 A

در این فایل‌های صوتی افشین پرورش به صراحت می‌گوید باور دارم آثار علی شیرازی کار دست اوست و پرینت نیست، این در حالی ست که او چهار پنج سال است در صفحه‌اش بارها و بارها آثار این هنرمند را پرینت خوانده بود.

ایران آرت: پس از انتشار ویدئو افشاگرانه علی قرطاسی علیه رفتار غیر انسانی و بد اخلاقی‌های افشین پرورش، نخستین انتظار این بود که دنبال کننده‌های صفحه پرورش از او بخواهند درباره صحت فایل‌هایی که علی قرطاسی در ویدئو پخش می‌کند توضیح دهد، اما آنان گویا از او ناامید هستند از ما می‌خواهند فایل‌ها را منتشر کنیم تا سره از ناسره روشن شود.

فایل‌هایی که امروز منتشر کردیم نشان می‌دهد پرورش آگاهانه دروغ می‌نویسد و اکنون احتمالن مخاطبان او منتظرند تا ببینند او چه توضیحی در این باره دارد.

فایل اخاذی

غیر از این فایل‌ها که پخش کرده‌ایم، فایل صوتی اخاذی پرورش هم وجود دارد که دلیل این پرونده‌سازی‌ها و دروغ‌نویسی‌های پرورش را روشن می‌کند.

در فایل صوتی اخاذی که خبرنگاران ایران آرت آن را شنیده‌اند و آقای قرطاسی در ویدئو بخشی از آن را پخش کرد و قرار است در اختیار مراجع قضایی قرار گیرد، این هتاک اینترنتی می‌گوید‌: من این روزها اوضاع جسمی و مالی خوبی ندارم و تامین مایحتاج زندگی ... اگر شما کمکی بکنید که مشکل حل شود ...

گویا سکوت مطلق پرورش درباره افشاگری علی قرطاسی به دلیل هراس از انتشار همین فایل است.
 


چرا این فایل‌های صوتی پرورش مهم است؟

پرورش در چهار پنج سال اخیر، برای اتهام‌های گاه خانمان برانداز به چهره‌های هنری، گالری‌ها و ... هیچ گاه سند و مدرکی ارائه نکرده است، و تنها باری که در یک مورد سندی منتشر کرد مربوط به اثری از علی شیرازی بود.

 او پس از ماه‌ها اتهام تقلب به علی شیرازی، برای ارائه سند، یک ویدئو تولید کرد که در آن ویدئو، تابلویی توسط چهار کارشناس بررسی شد، آنها مدعی شدند این تابلوی علی شیرازی ست و مثلا با آزمایش نتیجه گرفتند کار پرینت است؛ با شکایت استاد خوشنویس به قوه قضاییه و طی پروسه دو ساله دادگاه، سرانجام ثابت شد تابلویی که در این ویدئو دیده می‌شود از اساس جعل بوده و توسط شخص یا اشخاصی برای تهیه این شوی تبلیغاتی به صورت پرینت تهیه شده است.

فرجام پرونده علی شیرازی برای افشین پرورش و چهار کارشناسش در تهران محکومیت به زندان بود.

اما اکنون این فایل‌های صوتی می‌گوید پرورش از ابتدا ایمان داشته کارهای علی شیرازی اصل و کار دست استاد هنرمند بوده است و بر خلاف سلسله نوشته‌ها و ویدئوهای پرورش، پرینتی در کار نیست.

جالب است که در یکی از این فایل‌ها پرورش تاکید می‌کند مجموعه استاد علی شیرازی در موزه امام علی اصل و کار دست هنرمند است، حال آنکه او در صفحه‌اش بارها مدعی شده است این مجموعه پرینت است!

در واقع این فایل‌های صوتی ثابت می‌کند افشین پرورش دروغ منتشر می‌کند و آگاهانه دروغ منتشر می‌کند و برای این روند علیه عده‌ای خاص منافعی کسب می‌کند.

به عبارات دیگر این گمانه بسیار جدی می شود که افشین پرورش می‌داند اتهام‌های مالی، جنسی و تقلب که به افراد مختلف نسبت می‌دهد کذب محض است؛ اما او این کار را مستمر انجام می‌دهد بدون آنکه حتی یک برگ سند ارائه کند و یا حاضر باشد با اعلام نشانی خود در معرض دادگاه قرار گیرد.

پیش‌تر نوشتیم ویدئو افشاگرانه آقای علی قرطاسی، آغاز انتشار سلسله گزارش های ما درباره پشت پرده صفحه افشین پرورش است و حالا به شما اطمینان خاطر می‌دهیم پس از انتشار این فایل ها هم نور انداختن به تاریک خانه افشین پرورش ادامه خواهد یافت.

اکنون از سوی گالری‌داران و هنرمندان، تماس‌هایی با ایران آرت برقرار شده که مدارک مشابهی علیه افشین پرورش دارند که آماده‌اند آنها را منتشر کنند.

به جهت تعهد ایران آرت به سلامت اسنادی که منتشر می‌کند، این روند قدری کند پیش می‌رود اما ابتکارات دیگری در دست داریم که در همین چند روز، چهره واقعی پرورش را به دنبال‌کنندگان صفحه‌اش معرفی می‌کند

 

علی شیرازی افشین پرورش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین