کد خبر: 59940 A

​در آثار اخیر او فضای دریا و بندر به چشم می‌خورد و بیشترین توجه قائمی در این مجموعه نشان دادن شناوری اجسام سنگین بر روی آب بود.​

ایران آرت: علی قائمی، هنرمند نقاش و عضو سابق هیئت‌مدیره انجمن هنرمندان نقاشان ایران بر اثر سکته قلبی در ۵۱ سالگی درگذشت.

به گزارش ایرنا، قائمی متولد ۱۳۴۹ تهران و فارغ‌التحصیل رشته نقاشی از دانشکده هنر معماری دانشگاه آزاد تهران بود. او سابقه عضویت در هیئت‌مدیره انجمن هنرمندان نقاشان ایران و تدریس در دانشگاه‌های هنری را داشت. وی دوشنبه شب  ۲۸ تیرماه بر اثر سکته قلبی در ۵۱ سالگی درگذشت.

قائمی در سال‌های فعالیت هنری خود بیشتر به نقاشی شهری پرداخت و از دوران دانشجویی تلاش کرد موضوعی را که آن زمان کمتر کسی به سراغش می‌رفت بسط دهد. او با دیدن تخریب خانه‌های قدیمی و تغییر فضای صمیمی محله‌های شهر، به سمت نقاشی از ساختمان‌ها و بناهای شهری رفت و کم‌کم به عنوان نقاش شهری شناخته شد.

علی قائمی و همسرش شیرین قندچی از سال ۷۸ کار حرفه ای خود را آغاز کردند این زوج هنرمند که نمایشگاه های انفرادی و گروهی بسیاری در تهران و خارج از کشور برگزار کرده اند پس از ۴ سال اقامت د رجزیره کیش اولین نمایشگاه خود با موضوع طبیعت جزیره کیش را به نمایش گذاشته‌اند.

آخرین نمایشگاه این هنرمند بهمن‌ماه ۱۳۹۹ در گالری ایوان برگزار شد. در آثار اخیر او فضای دریا و بندر به چشم می‌خورد و بیشترین توجه قائمی در این مجموعه نشان دادن شناوری اجسام سنگین بر روی آب بود.

168958075

168958079

168958076

آثار آخرین نمایشگاه این هنرمنددر گالری ایوان

 

نقاش ایرانی علی قائمی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین