کد خبر: 59967 A

محسن جمالی نیک پویشی راه‌اندازی کرده که طی آن آثاری از خود او و سایر هنرمندان به نفع مردم بلوچستان به فروش گذاشته شده‌اند.

ایران آرت: محسن جمالی نیک، هنرمند نقاش، به تازگی آثاری از خود را با یک چهارم قیمت برای کمک به مردم بلوچستان به فروش رسانده و هنرمندانی را در این پویش با خود همراه کرده است. 

جمالی نیک درباره شکل‌گیری این پویش گفت: پس از مشاهده ویدئوی دختر کوچک نگران و عاجز از بی آبی در روستایی دور افتاده از توابع استان سیستان و‌بلوچستان، از این درخواست و جمله زیبای دختر که گفت "من برای خودم نمیخوام برای همه مردم میگم" برای عدم توانایی خودم در کمک‌رسانی به این مردم گرفتار دچار نوعی سرخوردگی و درماندگی شدم، بنابراین تصمیم بر آن گرفتم که از مجموعه شخصی آثارم با نام "ایران خانم" و حراج آنها به یک چهارم قیمت واقعی بتوانم در کمک‌رسانی به هموطنانم هر چند ناچیز اما سهمی داشته باشم.

هنرمند نقاش افزود: خوشبختانه نوع دوستی و همیاری دوستان باعث شد که در کمتر از یک ساعت پنج اثر از این مجموعه فروخته شود و این باعث شد تا قطره کوچک من به رودی تبدیل شود و در این مسیر با حمایت بی دریغ دیگر همکاران نقاش و عکاس و مجسمه‌ساز همراه شدم.

photo_۲۰۲۱-۰۷-۲۲_۱۰-۲۷-۵۰

او افزود: قرار بر این شد که از مبالغی که از محل فروش آثار دوستان هنرمند به دست می‌آید، بخشی به احیای چاه‌های چندین روستا به همراه بازسازی لوله‌کشی‌های آب توسط تیم‌های مستقر در محل، بخشی دیگر برای اتمام ساخت مدرسه‌ای توسط دیگر خیرین و بخشی هم برای تهیه اقلام معیشتی به تعداد ۱۳۵ خانوار اختصاص داده شود.

محسن جمالی نیک در پایان خاطر نشان کرد: این امر انسان‌دوستانه همچنان ادامه دارد و بنده دست بوس همه دوستان شرافتمند و هنرمند خود هستم.

این هنرمند همچنین از گالری‌های فعال در تهران درخواست کرده است نمایشگاهی را با موضوع آب برگزار کنند و عواید آن را برای کمک به مردم بلوچستان اختصاص دهند.

 

نقاش محسن جمالی نیک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین