کد خبر: 60333 A

کمدین و مجری معروف آمریکایی از تاثیر شگرف نقاشی "نغمه چکاوک" اثر ژول آدولف برتون بر زندگی خود می‌گوید.

ایران آرت: بیل ماری می‌گوید یک نقاشی فرانسوی قرن نوزدهمی به او کمک کرده فکر خودکشی را از خود دور کند. ویدیوی ماری در حال گفتن از این اثر هنری اخیراً توسط "تاد اسپنس" نویسنده و کارگردان در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته و سبب پربیننده شدنش شد. ماری اولین بار در سال ۲۰۱۴ از تأثیر نقاشی بر زندگی‌اش گفت وقتی در کنفرانس‌های مطبوعاتی فیلم "مردان یادواره‌ای" حضور پیدا می‌کرد.

وقتی گزارشگر "رد کارپت نیوز تی‌وی" می‌پرسد آیا تا به حال پشی آمده که هنر در زندگی‌اش تغییر ایجاد کند، ماری لحظه‌ای به فکر فرو می‌رود و سپس پاسخ می‌دهد: "فکر می‌کنم به زمانی برمی‌گردد که بازیگری را در شیکاگو به تازگی آغاز کرده بودم. چندان خوب نبود. اولین تجربه‌ام روی صحنه – به قدری عقب بودم که بیرون زدم و به خیابان رفتم و شروع کردم به قدم زدن. چند ساعتی راه رفتم تا اینکه متوجه شدم مسیر را اشتباه پیموده‌ام. نه به سمت خانه‌ام، بلکه از لحاظ شوق زنده ماندن."

به گزارش 30نما، ماری می‌گوید در نهایت وارد موزه "مؤسسه هنرهای شیکاگو" شده و در آن‌جا نقاشی "نغمه چکاوک" (The Song of the Lark) اثر نقاش ناتورالیست و شاعر فرانسوی "ژول آدولف برتون" را دیده است. در این نقاشی یک زن با داسی در دست دیده می‌شود که در یک مزرعه ایستاده و خورشید پشت سر او در حال برآمدن است. چکاوک‌ها معمولاً در اولین ساعات روز نغمه سر می‌دهند.

45

ماری در مورد این اثر می‌گوید: "همیشه عاشق این نقاشی بوده‌ام. همان روز آن را دیدم و فکر کردم: "خوب، این دختری است که خواسته‌های زیادی در زندگی ندارد، اما خورشید به هر حال در حال برآمدن است، و او با برآمدنش فرصتی دیگر دارد." فکر می‌کنم این نقاشی به من این احساس را داد که من نیز یک انسانم و هر روز با برآمدن خورشید فرصت دیگری خواهم داشت."

ماری در جشنواره کن امسال دو فیلم "دنیاهای جدید: مهد تمدن" و "فرنچ دیسپچ" به کارگردانی "وس اندرسون" را روی پرده داشت.

 

نقاش بیل ماری نغمه چکاوک ژول آدولف برتون
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین