کد خبر: 60394 A

سعید احمدزاده از معدود هنرمندان جوانی ست که آثارش از ۳۰ سالگی در حراجی های بین المللی ارائه شده و فروش های خوبی داشته است .این بار با یک اثر از مجموعه تازه در ۱۴مین حراج تهران حضور دارد.

ایران آرت-: " خاطرات از دست رفته " عنوان این اثر سعید احمدزاده است که از منظر زیبایی شناسی تصویری تفاوت های آشکاری با آثار گذشته این هنرمند دارد.

سعید احمدزاده متولد ۱۳۶۰ است که در سال های  ۲۰۱۱ و۲۰۱۲ دو بار آثارش در حراج کریستیز عرضه شده و هر بار فروش های خوبی نیز داشته؛ حراج تهران از این هنرمند جوان برای پنجمین بار اثری پیشنهاد داده که با تکنیک رنگ‌روغن و اکریلیک روی بوم خلق شده و در اندازه ۱۵۰×۲۰۰ سانتیمتر از ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان برآورد قیمت دارد.

سعید احمدزاده

این اثر که در نگاه نخست فضای شاعرانه ای را به مخاطب القا می کند، پس زمینه ای انتزاعی و وهم آلود دارد که در چند سال اخیر در بوم های سعید احمدزاده دیده نمی شد، در این اثر در عمق چشم انداز مخاطب با لایه های ابهام بر انگیز روبرو می شود که استعاره ای از لحظات میان ماندن و رفتن است، حسی از جنس آزمودگی شاعرانه در تجربه اگزیستانسیال نیز در نقاشی جریان دارد که بنا به تجربه زیسته مخاطب ممکن است او را به اضطراب زیستن رهنمون کند. چنانکه سوژه در هاله ای از سردرگمی توام با تضاد میان امید یا نقصان در حرکت است. از این رو به لحاظ تکنیکی بند و بستهایی در ترکیب فضای آبسترکت و واقع‌گرا به کار گرفته شده که این ویژگی پیش از این کمتر در دیگر آثار گذشته ی احمدزاده به چشم آمده است.

چهاردهمین حراج تهران عصر پنجشنبه ۲۱ مرداد در هتل پارسیان آزادی برپا می شود و به جهت شرایط خاص کرونایی آنلاین و یا ثبت نام ممکن است.

 

حراج تهران سعید احمدزاده چهاردهمین حراج تهران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین