کد خبر: 60479 A

موزه هنرهای معاصر تهران که اخیرا با برگزاری نمایشگاه آثار اندی وارهول، بازگشت امیدوارکننده‌ای داشت، اکنون به دلیل گسترش ویروس کرونا و وضعیت بغرنج این بیماری در کشور دوباره تعطیل شده است.

ایران آرت: بر اساس تصمیمی که روز گذشته توسط ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته شده، از روز دوشنبه، بیست و پنجم مرداد ۱۴۰۰ تا شنبه، سی‌ام مرداد تمام ادارات و گروه‌های شغلی تعطیل اعلام شده‌اند تا وضعیت کرونا به لحاظ گستردگی شیوع آن در کشور کنترل شود و آمار مرگ و میر و ابتلای روزانه در کشور به سمت کاهش حرکت کند.

مسئله‌ای که اما فارغ از ابعاد اقتصادی و اجتماعی این تعطیلات ۵روزه وجود دارد و بیشتر ذهن دوستداران هنر و افراد فعال در این حوزه را به خود مشغول کرده، سرنوشت ادامه فعالیت موزه ها و نمایشگاه‌های هنری پس از این تعطیلات است. به همین سبب خبرنگار ایسنا در تماسی با حسن نوفرستی، روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران درباره فعالیت نمایشگاه‌های این موزه پس از تعطیلات سوال کرد.

نوفرستی با اشاره به این نکته که پس از اینکه وضعیت شهر تهران قرمز اعلام شد، صرفا بخش اداری موزه‌ هنرهای معاصر باز بوده است، گفت: «زمانی که شهر تهران به لحاظ شیوع ویروس کرونا به وضعیت قرمز درآمد ما تعطیل کردیم و دیگر بازدید نمایشگاهی نداشتیم.» 

به گفته وی با اینکه آثار نمایشگاهی موزه هنرهای معاصر همچنان بر روی دیوارها قرار دارند اما ورودی به منظور بازدید از آثار، تقریبا از دوازدهم یا چهاردهم تیر ماه وجود نداشته است. 

نوفرستی درباره چگونگی فعالیت نمایشگاه‌های موزه هنرهای معاصر پس از این تعطیلات نیز این چنین اظهار کرد: «بعد از این تعطیلات اگر شهر تهران از وضعیت قرمز خارج شود که امری دور از انتظار است، ما نیز بازدید خواهیم داشت و همان نمایشگاه‌هایی که افتتاح کرده بودیم را ادامه خواهیم داد.» 

او همچنین متذکر شد: «البته بستگی به زمان این تعطیلی هم دارد که تمدید شود یا خیر.»

به گزارش ایسنا، موزه هنرهای معاصر که پیش از قرمز شدن شهر تهران میزبان نمایشگاه‌های نهان بر عیان (مهندسی تصویر در نگارگری ایران) و پرسونا ( مجموعه آثار اندی وارهول از گنجینه موزه) بود، با قرار گرفتن در گروه شغلی سه و وضعیت نا به سامان شیوع ویروس کرونا در کشور تعطیل شد اما انتظار می‌رود که با روند نزولی مبتلایان و کاهش مرگ و میر این نمایشگاه‌ها مجددا ادامه پیدا کند. همچنین این موزه به تازگی بیست و هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان را نیز به صورت مجازی برگزار کرد و نه تنها بازدیدی برای عموم وجود نداشت بلکه برای برگزاری کارگاه ها هم هنرجویان از منزل خود با استاد در ارتباط بودند.

 

موزه هنرهای معاصر تهران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین