کد خبر: 60977 A

این هنرمند برای بازآفرینی شاهکارهایی چون مونالیزای لئوناردو داوینچی و دختری با گوشواره مروارید اثر یوهانس ورمیر از رنگین‌کمانی از سنگ‌ریزه‌های موجود در ساحل استفاده می‌کند.

ایران آرت: یک هنرمند انگلیسی به کمک سنگریزه‌های موجود در ساحل، شاهکارهای معروف نقاشی را بازآفرینی می‌کند.

این هنرمند که جاستین بیتمن (Justin Bateman) نام دارد، برای بازآفرینی شاهکارهایی چون مونالیزای لئوناردو داوینچی و دختری با گوشواره مروارید اثر یوهانس ورمیر از رنگین‌کمانی از سنگ‌ریزه‌های موجود در ساحل استفاده می‌کند.
 


به نقل از ایرنا، این تابلوهای سنگی خلاقانه در محل ساخته می‌شوند و عمرشان به کوتاهی رسیدن موج به ساحل است؛ برای بیتمن اما فرآیند کنار هم قرار دادن سنگ‌ها لذتبخش‌تر از خلق یک اثر دائمی است. بنابراین این هنرمند معمولا پس از آن که ساعت‌ها برای درست کردن یک اثر زمان می‌گذارد، باید آن را به دست طبیعت بسپرد و فناپذیری آن را قبول کند.
 

این که بیتمن در ساخت این آثار منحصربه‌فرد از سنگ‌هایی در رنگ و ابعاد مختلف استفاده می‌کند، این شانس را به هنرمند می‌دهد که افکت‌هایی شبیه به آنچه در نقاشی وجود دارد، در کار خود ایجاد کند. بیتمن حتی پس‌زمینه و قاب نقاشی اصلی را هم در کار خود بازآفرینی می‌کند به طوری که در پایان گویی خود تابلو در ساحل رها شده است.

نقاشی هنر مونالیزا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین