کد خبر: 62333 A

حالا از مرکز شهر تا دروس بهانه های خوبی برای گالری گردی در این پاییز خوش رنگ دارید

ایران آرت: در صورتی که قصد بازدید از نمایشگاه‌های هنری را در پایان این هفته دارید، گزارش حاضر شرح ایسناست از گالری‌ها، موزه‌ها و نگارخانه‌هایی که در آخر این هفته باز هستند.

مروری بر آثار مهدی سحابی

نمایشگاه انفرادی «مروری بر آثار مهدی سحابی» با کیوریتوری مژده طباطبایی در موزه هنرهای معاصر تهران در حال برگزاری است.

این نمایشگاه روایتی متفاوت دارد که چهره های تصویری و ادبی زنده یاد سحابی را پیوند می دهد. این نمایشگاه تا تاریخ بیست و هشتم آذر ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۰ الی ۱۸ پذیرای بازدیدکنندگان است.

شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۹۵۱۳۲۳

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه انفرادی «مروری بر آثار مهدی سحابی»

 

مشق شب سید محمد احصایی/ چهارمین دیدار هنرمند بهزاد حاتم

 

افتتاحیه جذاب جمعه ۱۴ آبان نمایشگاه مشق شب های سید محمد احصایی در گالری گلستان است که در ادامه پروژه دیدار هنرمند بهزاد حاتم است.

گالری گلستان به دنبال نمایش عکسهای پنجاه ساله احصائی از موزه های جهان، از جمعه چهاردهم آبان نمونه هایی از مشق شبهای استاد خوشنویسی را به نمایش می گذارد. در این مجموعه می توان تنوع بسیار این مشق ها را دید. 

 

مشق شب های محمد احصایی

 

شکارگاه

«شکارگاه» نام نمایشگاه انفرادی کیان وطن است که در گالری هما به نشانی خیابان کریم‌خان‌زند، خیابان سنایی، کوچه چهارم غربی، پلاک ۸، واحد یک در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ هجدهم آبان ادامه دارد، همه‌روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه انفرادی «شکارگاه»

دهلیز

«دهلیز» نمایشگاه نقاشی‌خط محمدحسین چیزفهم است که در گالری شکوه به نشانی تهران، فرمانیه.بلوار شهید اندرزگو.خیابان سلیمی شمالی.کوچه امیر نوری.پلاک ۱۹ در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ هجدهم آبان ماه ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

شماره تلفن هماهنگی: ۲۲۶۷۰۷۲۶

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه نقاشی‌خط «دهلیز»

 

 

کلکسیونر۹

نمایشگاه گروهی نقاشی «کلکسیونر۹» در گالری آرتیبیشن به نشانی تهران، خیابان شریعتی، پایین‌تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی(غرب)، میدان احمدی روشن(کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان دریا (قندی)، پلاک۶ در حال برگزاری است. این نمایشگاه همچنین تا تاریخ شانزدهم آبان ادامه دارد و همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

شماره تلفن هماهنگی: ۲۲۹۲۲۵۳۸

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه نقاشی «کلکسیونر۹»

 

هست شب

«هست شب» نام نمایشگاه گروهی‌ای است که به نمایش آثار هنرمندی مثل شیوا بابایی، نوید نامی، گلاره گودرزی و نسیم حسن‌زاده اختصاص دارد. این نمایشگاه که در گالری عصر به نشانی تهران، میرزای شیرازی شمالی، خیابان دلاویز، پلاک ۱۸ در حال برگزاری است، تا تاریخ هفدهم آبان ادامه دارد و همه روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۵ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۷۱۱۵۵۳

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه گروهی «هست شب»

 

آزادی

نمایشگاه انفرادی «آزادی» که به نمایش آثار آیدین خانکشیپور اختصاص دارد در گالری گاری +۲ به نشانی تهران، خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۸، طبقه‌ی دوم در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ بیست و هشتم آبان ماه ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۳ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

شماره تلفن هماهنگی: ۲۲۰۲۳۱۱۴

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه انفرادی «آزادی»

 

 

مدیحه

«مدیحه» نام نمایشگاه انفرادی حسین طادی است. در بیانیه این نمایشگاه چنین آمده است: «تاکنون نمی‌دانستم چند چهره وجود دارد. آدم‌ها زیادند اما چهره‌ها خیلی زیادترند، چون هرکس چند چهره دارد. برخی سال‌های سال تنها یک چهره دارند که طبعا فرسوده و چرک می‌شود، چین و چروک برمی دارد، همچون دستکشی، که در سفر به دست کرده باشند، کش می‌آید. این جملات توصیف راینر ماریا ریلکه در دفترهای مالده لائوریس بریگه از ویژگی‌های چهره است. در این نقل قول پیچیدگی و آسیب پذیری چهره خودش را عیان می سازد. چهره آسیب پذیرترین عضو بدن است، چرا که تخریب چهره به تخریب هویت انسان منجر می شود. آسیب یا قطع هریک از اعضای بدن هرگز چنین نقشی را ایفا نمی کند. چهره هم هویت بخش است و هم آینه ای برای دیگری. دیگری خودش را در چهره ی من مشاهده می کند و من در چهره ی دیگری وجود دارم. چهره کارکردهای متعددی دارد که موجب توجه به آن در تاریخ تصویر شده است.»

این نمایشگاه که در گالری واله به نشانی تهران، میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ در حال برگزاری است، تا تاریخ هجدهم آبان ماه ادامه دارد و همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۰۴۷۶۹۸

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه انفرادی «مدیحه»

 

 

تکه‌ها

نمایشگاه انفرادی «تکه‌ها» که به نمایش آثار فرزاد مجیبی اختصاص دارد، در گالری اُ به نشانی تهران، خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه ی اول در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ هجدهم آبان ماه ادامه دارد، همه روزه به جزء روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۱ پذیرای بازدیدکنندگان است.

شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۳۲۴۸۲۸

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه انفرادی «تکه‌ها»

 

 

خانه

«خانه» نام نمایشگاه گروهی‌ای است که به نمایش آثار هنرمندانی چون مریم اشرافی، امین شجاعی، نسترن عیسی‌زاده و باربد گلشیری اختصاص دارد. در بیانیه این نمایشگاه گروهی چنین نوشته شده است: «این کارنما با پشتیبانی گالری طراحان آزاد برگزار می‌شود.» 

این نمایشگاه که در گالری فضای تالار به نشانی در حال برگزاری است، تا تاریخ یازدهم آذر ادامه دارد و همه روزه از ساعت ۱۵ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه گروهی «خانه»

 

 

تل انباشت

نمایشگاه انفرادی نقاشی «تل انباشت» که به نمایش آثار مهرشاد خسروی یکتا اختصاص دارد، در گالری شیرین به نشانی تهران، خیابان کریمخان‌زند، خیابان سنایی، کوچه‌ی سیزدهم، پلاک ۵ در حال برگزاری است. این نمایشگاه همچنین تا تاریخ دوم آذر ادامه دارد و همه روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۳۴۳۹۶۹

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه انفرادی «تل انباشت»

 

 

دیوار

نمایشگاه انفرادی فرشید ملکی به اسم «دیوار» در گالری طراحان آزاد به نشانی تهران، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان فتحی شقاقی، میدان سلماس، پلاک ۵ در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ دوم آذر ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۰۰۸۶۷۶

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه انفرادی «دیوار»

 

 

موضع اتصال

«موضع اتصال» نام نمایشگاه انفرادی مهدی موسوی اعظم است که در گالری آ به نشانی تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، پلاک ۷ در حال برگزاری است. این نمایشگاه که تا تاریخ هفدهم آبان ادامه دارد، همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۷ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

شماره تلفن هماهنگی: ۸۸۹۱۹۵۴۷

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه انفرادی «موضع اتصال»

 

 

حومه

نمایشگاه انفرادی «حومه» که به نمایش آثار طبیب آرام اختصاص دارد در گالری نیان به نشانی تهران، میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان تور، خیابان وفایی ورمرز آبادی، بن بست ابهری، پلاک ۵ در حال برگزاری است.

بیانیه این نمایشگاه به شرح زیر است: «امروزه بافت شهری متاثر از رشد و گسترش بی‌رویه، در مرزهای خود به ساحتی ناهمگن، پراکنده و بی تعادل بدل گشته که محل تجمع و سرریز معضلات شهری است. جمعیت فزایندۀ به حاشیه رانده شده، در گفتمانِ غالبِ مرکزگرا، به مغلوبی ناهنجار و ناسازگار علیه نظم مسلط بدل میگردد. حومه ها ضمن اتصال به فضا و بافت شهری، ساکنین خود را به واسطه حضور در ساختاری گسسته، با هویت متفاوتی بازتعریف مینمایند. سگ ها، این همنشینان تاریخی، منفرد و جدا افتاده در طبیعتِ رو به اضمحلال، عاطل و بی تعلق به حال خود رها شده و به سگِ ولگرد، تغییر ماهیت مییابند. نمایندگانِ اجتماعِ گسستۀ دور از مرکز، با پاهای کشیده و لاغر و گوشهای فروافتاده، بی وقار در «حومه» پرسه می‌زنند.»

«حومه» همچنین تا تاریخ بیست و چهارم آبان ادامه دارد و همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه انفرادی «حومه»

 

 

شرم

«شرم» نام نمایشگاه انفرادی نقاشی سمیرا شاکری است که در گالری زیرزمین دستان به نشانی تهران، خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ در حال برگزاری است. بیانیه شرم همچنین به شرح زیر است: «شاکری در مجموعه‌ی جدیدش به آرشیوی کمابیش همگانی از تصاویر ایران بعد از انقلاب باز می‌گردد. از تمبر و اسکناس گرفته تا دیوارهای شهر و کتاب‌های درسی، این بایگانی تصویری بخشی از حافظه‌ی تصویری جامعه‌ی ایرانی را شکل داده است. هنرمند در این بازگشت، که بیش از بازنمایی به رویارویی عاطفی با دریافتنش از عکس‌های بایگانی پرداختهُ حس غالبش-شرم- را می‌کاود. این شرمی‌ست آلوده به خشم و از آرمان‌های شکست خورده‌ی فردی و گروهی سر برآورده است. شاکری این خشم را بیشتر متمایل به عصیان علیه «خود» می‌بیند.»

این نمایشگاه که تا تاریخ چهاردهم آبان ادامه دارد، همه روز به جز روزهای یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۱۳ الی ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

شماره تلفن هماهنگی: ۲۲۰۲۳۱۱۴

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه انفرادی «شرم»

 

 

وسوسه‌های پنهان

نمایشگاه انفرادی نقاشی «وسوسه‌های پنهان» که به نمایش آثار شاهرخ ایرانی‌زاد اختصاص دارد، در مؤسسه بنیان و فرهنگ معیار در حال برگزاری است. این نمایشگاه همچنین تا تاریخ چهاردهم آبان ادامه دارد و همه روزه به جز روزهای شنبه از ساعت ۱۶ الی ۲ پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

آخر هفته به کدام نمایشگاه‌های هنری برویم؟
پوستر نمایشگاه انفرادی «وسوسه‌های پنهان»

 

محمد احصایی گالری گلستان گالری مژده گالری گردی مهدی سحابی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین