کد خبر: 62608 A

این هنرمند کارتونیست، برای دومین سال پیاپی است که جایزه نخست این مسابقه را از آن خود می‌کند.

ایران آرت: حمید صوفی کاریکاتوریست و کارتونیست ایرانی، جایزه اول یا جایزه بزرگ سی و سومین مسابقه بین‌المللی اولنس کاتوناله کشور بلژیک ۲۰۲۱ را کسب کرد. سی‌وسومین دوره این جشنواره، با موضوع «بازدید از موزه و حق دادرسی عادلانه» برگزار شد. اثر حمید صوفی با موضوع بازدید از موزه جایزه بزرگ این مسابقه را از آن خود کرد.

به گزارش مهر، این هنرمند کارتونیست، برای دومین سال پیاپی است که جایزه نخست این مسابقه را از آن خود می‌کند. این پنجمین جایزه بین‌المللی حمید صوفی طی یک سال گذشته است.

فستیوال جهانی کارتون اولنس کارتوناله بلژیک که یکی از معتبرترین فستیوال‌های کاریکاتور جهان به حساب می‌آید، به دلیل پاندمی کرونا، به صورت آنلاین برگزار شد اما به صورت حضوری میزبان برگزیدگان است.

به گفته حمید صوفی، فستیوال جهانی کارتون «اولنس کارتوناله» بلژیک به تعهدات مالی خود پایبند است، به این دلیل که به دلیل تحریم‌ها علیه ایران، جایزه ایرانی‌ها به صورت مستقیم به حساب آنها واریز نمی‌شود و خیلی از جشنواره‌های جهانی به همین بهانه از ارسال جایزه ایرانی‌ها امتناع می‌کنند اما «اولنس کارتوناله» به طرق مختلف جوایز برگزیدگان ایرانی را به دست آنها می‌رساند.

 

کرونا حمید صوفی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین