کد خبر: 62831 A

دومین نشست تخصصی بررسی و نقد آثار نمایشگاه مروری بر آثار مهدی سحابی دوم آذر در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

ایران آرت:  روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران اعلام کرد نمایشگاه مروری بر آثار مهدی سحابی به کیوریتوری مژده طباطبایی در موزه هنرهای معاصر تهران به تماشاست و در ادامه این رویداد، دومین نشست  تخصصی با عنوان «ترجمه و ترجمه شناسی» ساعت ۱۶ تا ۱۸ روز سه شنبه دوم آذرماه در کتابخانه موزه هنرهای معاصر تهران به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود و دبیر این نشست سهراب احمدی است.

بخش نخست نشست با عنوان «ترجمه سحابی از پروست و نظریه‌های ترجمه‌شناسی» با سخنرانی مهرگان نظامی‌زاده، دکترای زبان و ادبیات فرانسه و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، ساعت ۱۶ تا ۱۶:۴۵ برگزار می شود و در بخش دوم مرضیه اطهاری نیک عزم، دکترای نشانه -معنا شناسی و زبان شناسی و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با عنوان «تحلیل دو ترجمه از مهدی سحابی: سرخ و سیاه و مادام بوواری بر اساس آرای نظری اُمبرتواکو)» ساعت ۱۷ تا ۱۷:۴۵ سخنرانی می کند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این نشست در کتابخانه موزه هنرهای معاصر تهران حضور پیدا یا به صورت آنلاین نشست را در زوم https://zoom.us/j/9610722839?pwd=eXNzRDVLc2hOaEFnU0JXams2MGRVdz09 پیگیری کنند.

 

نمایشگاه مروری بر آثار مهدی سحابی از ۱۱ آبان ماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شده است و تا ۲۸ آذرماه ادامه دارد. مژده طباطبایی، کیوریتور هنری و سهراب احمدی کیوریتور بخش ادبی این نمایشگاه هستند.

 

 

گالری مژده موزه هنرهای معاصر تهران مهدی سحابی سهراب احمدی مهدی سحابی در موزه هنرهای معاصر تهران به روایت مژده طباطبایی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین