کد خبر: 9005 A

گالری وینچستر لندن آثاری از جی.ام.دابلیو ترنر را به نمایش گذاشته است.

ایران آرت: گالری وینچستر لندن آثاری از جی.ام.دابلیو ترنر را به نمایش گذاشته است. این نمایشگاه از پنجم اوت برپا شده است و تا 15 اکتبر ادامه دارد. به گزارش ایران آرت به نقل از آرت دیلی؛ در این گالری بیشتر آثاری از نقاش به نمایش درآمده است که ترنر درآن‌ها نورپردازی ویژه‌‌ای به کار بسته یا نقش‌های ماندگاری از خورشید خلق کرده است.

ویلیام ترنرمتولد ۲۳ آوریل ۱۷۷۵ است. او  در۱۹ دسامبر ۱۸۵۱ میلادی در ۷۶ سالگی درگذشت. نام کامل این نقاش جوزف مالورد ویلیام تِرنِر است که بیشتر با حروف آغازین نامش جِی. اِم. دابلیو. ترنر می‌شناسندش.

از این نقاش به عنوان یک منظره‌پرداز رمانتیک بریتانیایی نام برده می‌شود که نقاشی منظره را به درجه‌ای والا ارتقا داده است.

به دلیل اهمین عنثر نور در آثار ترنر لقب دیگر او «نقاش نور» ‌است. گالری وینچستر لندن در گالری‌ای که از او برپا کرده است آثاری که این وجه در آن برجسته است را به نمایش گذاشته است.

بسیاری از طرح‌های اولیه ترنر مطالعات او در زمینه معماری و تمرین‌های پرسپکتیو است و این نشان می‌دهد که ترنر جوان در کنار چندین معمار که توماس هاردویک، جیمز ویات، جوزف بونومی بزرگ شامل آنها می‌شوند کار می کرده است. در اواخر ۱۷۸۹ ترنر همچنین به مطالعه در رابطه با نقشه‌های توپوگرافی توماس مالتون، کسی که ترنر او را استاد خود می‌خواند، پرداخت. او در همین سال وارد رویال آکادمی شد در حالی که تنها ۱۴ سال داشت و یک سال بعد در آکادمی پذیرفته شد.

ترنر سفرهای بسیاری به اروپا داشت. او در سال ۱۸۰۲ با سفر به فرانسه و سوئیس شروع کرد. حامی مالی ترنر فردی به نام والتر رامسدن فاکس ، در نزدیکی آتلی در شهرستان یورک‌شر بود که بعدها یکی از دوستان صمیمی او به حساب می‌آمد. ترنر اولین بار در سال ۱۷۹۷ در سن ۲۲ سالگی به آتلی رفت، زمانی که سفارش طراحی آبرنگ از مناطق آن‌جا را گرفته بود. او بسیار شیفته آن‌جا بود و این باعث شد در زمان مدت کاری‌اش به آن‌جا باز گردد. مشهور است که ترنر در صحنه طوفانی اثر هانیبال در حال عبور از کوه‌های آلپ از طوفانی که در مدت زمان اقامت او در آتلی رخ داده، الهام گرفته‌است.

در زیر آثاری از این نقاش رمانتیک بریتانیایی را می‌بینید:

800px-Joseph_Mallord_William_Turner_(British_-_Modern_Rome-Campo_Vaccino_-_Google_Art_Project

800px-Turner_-_Rain__Steam_and_Speed_-_National_Gallery_file

800px-Wreckers_Coast_of_Northumberland_Joseph_Mallord_William_Turner

1024px-Joseph_Mallord_William_Turner_-_Raby_Castle__the_Seat_of_the_Earl_of_Darlington_-_Walters_3741

Chichester_Canal_(1828)

Joseph_Mallord_William_Turner_-_Dutch_Boats_in_a_Gale_-_WGA23163

Joseph_Mallord_William_Turner_-_Snow_Storm_-_Steam-Boat_off_a_Harbour_s_Mouth_-_WGA23178

St_John_s_Church__Margate

turner-2

 

 

 

 

 

 

رمانتیسیسم ویلیام ترنر جی.ام.دابلیو ترنر رمانتیک گالری وینچستر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین