کد خبر: 16322 A

در حالی که فاصله مردم از تلویزیون روز به روز بیشتر می شود، خبر رسیده رسانه ملی برای پخش اختتامیه جشنواره فیلم فجر که طرفداران بسیار بین مردم دارد، شرط گذاشته است.

ایران آرت: وقتی مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از شبکه نمایش به روی آنتن رفت، همه از تغییر رویکرد تلویزیون حرف زدند، در حالی‌که تلویزیون حتی یک تصویر بسته از هنرمندان زن حاضر در مراسم نگرفت، حالا مدیر تأمین برنامه شبکه نمایش در گفت‌وگو با ایسنا عنوان کرده که در صورتی اختتامیه جشنواره از این شبکه پخش می‌شود که پوشش هنرمندان مناسب باشد.

مدیر تامین برنامه شبکه «نمایش» با اشاره به پوشش مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر گفت: به امید خدا با همیاری سازنده‌ی سینماگران و مسوولان جشنواره، مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر نیز از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

محمد حسام‌پور در درباره‌ی ماهیت جشنواره فیلم فجر بیان کرد: جشنواره فیلم فجر، جشن و نکوداشت سالانه سینمای فرهنگی ایران است. سینمایی که هم اکنون هویت ملی و جهانی را خود را مدیون انقلاب اسلامی می‌داند و طبعا رویکرد تلویزیون همیشه حمایت از این جریان موثر فرهنگی برخاسته از انقلاب اسلامی و در راستای منافع مردم بوده است؛ بنابراین پخش رویدادی مانند جشنواره فیلم فجر می‌تواند وظیفه ذاتی و همراه‌کننده تلویزیون با سینمای ایران باشد.

او با اشاره به پخش زنده مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر از شبکه نمایش خاطرنشان کرد: شبکه نمایش تا به امروز سعی کرده است که این رویداد را به بهترین شکل ممکن پوشش دهد و اگر ما امسال مراسم افتتاحیه جشنواره فیلم فجر را زنده پوشش دادیم به دلیل نگاه کارشناسانه به حوزه تلویزیون و سینما و تعامل سازنده مدیران سینما و تلویزیون است.

او به پوشش رویدادهای مهم از شبکه نمایش اشاره و بیان کرد: شبکه نمایش می‌تواند رویدادهای مهم و تاثیرگذار که همسو با جریان فرهنگی حاکم بر جمهوری اسلامی هستند را پوشش دهد، مانند جشنواره فیلم فجر. تلویزیون می‌توانست دو رویکرد را درباره جشنواره پیش بگیرد یا به صورت تولیدی، گزارش‌هایی از جشنواره تهیه می‌کرد یا این که مراسم را زنده پوشش می‌داد. در نهایت تشخیص این بود که پخش زنده مراسم افتتاحیه، مرجعیت تلویزیون در پوشش رویداد فرهنگی را بیش از پیش تثبیت می‌کند. برنامه زنده تلویزیونی به مراتب مخاطب بیشتری از پخش زنده رسانه‌های اینترنتی دارد و اعتماد بیننده به برنامه زنده تلویزیون که به صورت استاندارد و حرفه‌ای است، بهتر و مناسب‌تر است. همچنین نبض جریان و اتفاقات در برنامه زنده به راحتی به بیننده منعکس می‌شود.

حسام‌پور به پوشش زنده مراسم اختتامیه فیلم فجر از شبکه نمایش اشاره کرد و گفت: ما برای مراسم اختتامیه و افتتاحیه برنامه‌ریزی کرده‌ایم؛ یعنی از دو سه هفته پیش جلسه‌ای را تشکیل دادیم و با ستاد برگزاری جشنواره فیلم فجر هم هماهنگی‌هایی انجام دادیم. درخواست همکاران جشنواره و تلویزیون با نگاه حمایتی خود، پوشش این رویداد بود. به امید خدا با همیاری سازنده سینماگران و مسوولان جشنواره، مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر نیز از شبکه نمایش پخش خواهد شد.

مدیر تامین برنامه شبکه نمایش با اشاره به چالش‌هایی که برای پوشش مراسم اختتامیه وجود دارد، اظهار کرد: پوشش عرفی و مرسوم در جامعه، پوشش استانداردی و مورد قبول آحاد جامعه است و تلویزیون هم منعکس‌کننده آن است. طبعا در جایی که پوشش و کلام تعارض جدی با عرف مرسوم در جامعه ایرانی و اسلامی دارد، تلویزیون نباید آن را به طور کامل پخش کند. اما بدانیم که تعامل دوطرفه است؛ به این معنی که هنرمندان دوست دارند اختتامیه جشنواره به صورت زنده پوشش داده شود بنابراین عرف جامعه نیز از سمت آن‌ها رعایت خواهد شد.

تلویزیون جشنواره فیلم فجر اختتامیه جشنواره فیلم فجر شبکه نمایش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین