کد خبر: 29422 A

فیلم "کروئلا" با حضور اما استون و کارگردان فیلم "من تونیا هستم" ساخته می‌شود.

ایران آرت: کمپانی دیزنی درنهایت برای فیلم "کروئلا" کارگردان پیدا کرد. کمپانی دیزنی در میان آرشیو انیمیشن‎های خود، بعضی از آن‎هایی که خاص هستند را انتخاب می‎کند تا بار دیگر آن‌ها را به‌صورت فیلمی لایو-اکشن بازسازی کند. یکی از این پروژه‌ها فیلمی با حضور بازیگر برنده جایزه اسکار، "اما استون" در نقش شخصیت "کروئلا دویل" است، که اولین بار در انیمیشن "صد و یک سگ خالدار" حضور پیدا کرد. کروئلا دویل در تمام نسخه‌ها دشمن اصلی ۱۰۱ یا ۱۰۲ سگ خالدار است که که ۹۷ یا ۹۹ تولهٔ از آنان را می‌دزدد تا از پوست آنان برای خز لباس‌های خود استفاده کند.

به گزارش سی نما، مراحل توسعه و ساخت فیلم "کروئلا" از هنگامی آغاز شد که دیزنی تصمیم به بازسازی این انیمیشن به‌صورت فیلمی لایو-اکشن گرفت. "الین بروش مک‌کنا"، که پیش از این نویسندگی فیلم‌نامه "شیطان پرادا می‌پوشد" را بر عهده داشت، اولین فردی بود که به‌عنوان فیلم‌نامه‌نویس پروژه در سال 2003 استخدام شد. پس از دو سال گیرکردن در مراحل تولید، سپس "کلی منارسل" (پنجاه سایه خاکستری) را نیز برای همکاری در نوشتن فیلم‌نامه استخدام کردند. البته "کلی منارسل" آخرین فردی نبود که قرار است به‌عنوان فیلم‌نامه‌نویس در این پروژه حضورداشته باشد، "جز باترورث" (لبه فردا) نیز چندین سال پیش این فیلم‌نامه را بازنویسی کرد.

کارگردان فیلم "من تونیا هستم"، "کریگ گیلسپی" در حال مذاکره برای کارگردانی فیلم "کروئلا" با کمپانی دیزنی است. انتظار می‌رود که این مذاکرات به‌زودی به پایان برسد، زیرا دیزنی تصمیم گرفته است که مراحل تولید فیلم را به‌سرعت پیش ببرد. مراحل پیش‌تولید به‌سرعت آغاز می‎شود، به‌طوری که شروع فیلم‌برداری برای سال آینده امکان‌پذیر باشد. فیلم‌نامه‌ی "جز باترورث" تائید شده است و به‌عنوان فیلم‌نامه نهایی انتخاب‌شده تا پروژه بر اساس آن به جلو حرکت کند، و "گیلسپی" کارگردانی خود را بر اساس این فیلم‌نامه آغاز خواهد کرد.

"کریگ گیلسپی" اولین فردی نیست که برای کارگردانی فیلم "کروئلا" در نظر گرفته‌شده، اما به نظر می‎رسد او در میان آنان این جایگاه را تصاحب می‎کند. کمپانی دیزنی پیش از این "الکس تیمبرز"، یکی از توسعه‌دهندگان مجموعهٔ تلویزیونی "موتسارت در جنگل" را به‌عنوان کارگردان در سال 2016 استخدام کرده بود.

پس از اجرای عالی "مارگو رابی" و "آلیسون جانی" در فیلم "من تونیا هستم"، که جوایز اسکار بسیاری به همراه داشت، هیجان‌انگیز خواهد بود شاهد آن باشیم، "کریگ گیلسپی" چگونه شخصیت ستمگر "کروئلا دویل" را با بازی "اما استون" به تصویر می‎کشد.

بعد از گذشت این همه مدت، مشخص نیست که در حال حاضر چرا کمپانی دیزنی برای پیش برد این پروژه عجله دارد. این عجله می‎تواند نتیجه‎ی بی‌قراری ستاره اصلی فیلم باشد. "اما استون" سال‎هاست به‌عنوان ستاره این فیلم معرفی‌شده است، از طرفی "استون" همچنان به رشد خود در سینما ادامه خواهد داد و برنامه کاری او ممکن است همچنان پر باشد و این موضوع همه‌چیز را برای پروژه سخت‌تر خواهد کرد. "استون" اوایل سال آینده در پروژه فیلم‌برداری "سرزمین زامبی‌ها 2" حضور خواهد داشت. بنابراین به نظر می‌رسد دیزنی می‌تواند فیلم "کروئلا" را به‌عنوان پروژه بعدی در برنامه استون قرار دهد. مراحل تولید فیلم "کروئلا"، در سال 2019 آغاز می‎شود و قرار است در سال 2020 یا 2021 منتشر شود.

اما استون من تونیا هستم
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین