کد خبر: 32251 A

کارگردان فیلم "مسخره‌باز" از دریافت سیمرغ بهترین فیلم بخش نگاه نو جشنواره فیلم فجر انصراف داد.

ایران آرت: در آیین پایانی سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر، فیلم "مسخره‌باز" به کارگردانی همایون غنی‌زاده برنده جایزه بهترین فیلم بخش نگاه نو شد اما این کارگردان اعلام کرد از گرفتن این جایزه معذور است.

به گزارش ایران آرت، غنی‌زاده به جای خود یک مهاجر افغانستانی را روی سن فرستاد و او متنی را قرائت کرد که در این متن آمده است: "اسم من خیال محمد است. نزد آقای غنی زاده کار می کنم من یک مهاجر افغانستانی هستم .از ایشان خواستم اگر توانست امروز از مشکلات مهاجران افغانستانی بگوید و بگوید که زندگی درد دارد. ایشان از من خواست به جای ایشان اینجا حاضر شوم و خودم از مشکلات مهاجران بگویم و بگویم زندگی درد دارد. در راه فکر کردم مگر مشکلات ما را همه نمی دانند؟ مشکلات تحصیلی، دانشجویی ،امتیازات حقوقی ا وجتماعی اما خود مردم ایران مگر مشکلات کم دارند؟ برای همین دیگر نیکو نیافتم در این شرایط گله کنم .امروز باید فقط حرف های خوب بزنیم. می خواهم از این فرصت استفاده کنم و مردم ایران را سپاس گویم. امروز که آفتاب امید در افغانستان دمیدن گرفته ما مردم افغانستان به پاس سال های میزبانی شما برایتان آرزوی عبور از مشکلات و بحران ها می کنیم. امید که رنگ آرامش دوباره به کشور بازگردد."

سپس خیال محمد نامه‌ای از همایون غنی‌زاده، کارگردان برگزیده نگاه نو را خواند که متن این نامه بدین شرح است: "نامه ای از همایون غنی زاده که باید موفق شده باشد نگاهی نو به جشنواره تزریق کرده باشد. من که این نامه را می خوانم حاکی از آن است که این اتفاق رخ داده.

لذا  با ابراز خرسندی از ایجاد فرصت حضور در جشنواره امسال اینجانب همایون غنی زاده از پذیرفتن این جایزه معذورم امید که در دوره های دیگری کارگردان مقبول تری برای جشنواره باشیم."

جشنواره فیلم فجر همایون غنی زاده مسخره باز
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین