کد خبر: 34779 A

فیلم "لابیرنت" بر اساس یک موضوع اجتماعی ناگوار که طی چند سال اخیر جامعه را درگیر خود کرده ساخته شده است.

ایران آرت: فیلم سینمایی "لابیرنت" به کارگردانی امیرحسین ترابی و با بازی شهاب حسینی و ساره بیات از جمله فیلم‌ها حاضر در بخش بازار سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر است و به گفته کارگردان فیلم، برای نمایش عمومی در اکران عید فطر یا اکران دوم عید فطر آماده می‌شود.

کارگردان  "لابیرنت" به بهانه رونمایی از این اثر سینمایی در بخش بازار سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به خبرگزاری مهر گفت: این فیلم برای حضور در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر آماده شد و فکر می‌کنم جز اولین کسانی بودیم که این فیلم را سال گذشته به دبیرخانه جشنواره ارائه کردیم اما در نهایت به دلیل سلیقه هیأت انتخاب این اثر سینمایی به جشنواره فجر راه پیدا نکرد.

وی بیان کرد: در طول جشنواره فیلم فجر، اکثر آثار راه یافته به جشنواره فیلم فجر را تماشا کردم. به این دلیل که می‌خواستم فیلم‌های اول را با فیلم خودم مقایسه کنم تا ببینم این آثار چه سطح کیفی داشتند که فیلمی مانند "لابیرنت" انتخاب نشده است، با توجه به مقایسه‌ای که کردم به این نتیجه رسیدم که فیلم‌هایی بودند که به لحاظ کیفی سطح پایین‌تری نسبت به فیلم من داشتند.

اساس "لابیرنت" قصه‌گویی است

این کارگردان درباره انتخاب یک موضوع اجتماعی که طی چند سال اخیر جامعه را درگیر خود کرده است، توضیح داد: اصولاً سینمای مورد علاقه من سینمای اجتماعی است، سینمای داستان گو از جمله سینمایی است که برای من جذابیت دارد، از همان ابتدا دوست داشتم که یک فیلم قصه گو بسازم، اساس "لابیرنت" نیز برهمین مبنا شکل گرفت.

وی تاکید کرد: گمشدن کودک در فیلم برای من موضوع بسیار جذابی بود، به خصوص که طی چند سال اخیر می‌دیدیم که کودکانی چون بنیتا و آتنا گم می‌شوند. فکر کردم این موضوع گم شدن کودکان موضوع بسیار دردناکی است و حس کردم که این موضوع دردناک و سخت را در یک بستر خانوادگی و اجتماعی روایت کنم تا بتواند نه تنها جذاب‌تر باشد بلکه حرف و هشداری از دل آن بیرون بیاید که تأثیر مهمی را در خانواده‌ها بگذارد تا به خاطر آورند اشتباه، غفلت و سهل انگاری بزرگترها می‌تواند روی سرنوشت یک کودک تأثیرگذار باشد.

EUvWqrMczJ1n

همراهی و همدلی نیروی انتظامی

وی درباره همکاری با نیروی انتظامی در این فیلم توضیح داد: نیروی انتظامی به عنوان یک ارگان نظامی که در قصه ما وجود دارند، در کنار ما بودند، فیلمنامه را برای آنها ارسال کردیم و طی یک جلسه بسیار همراه و همدل با ما همکاری و گفتگو کردند، البته پیشنهادی برای آخر داستان داشتند که بعد از شنیدن ادله و فکت هایی که برای آنها آوردیم که نشان می‌داد در چنین شرایطی ممکن است اساس قصه از بین برود، پذیرفتند.

ترابی درباره انتخاب بازیگران گفت: شهاب حسینی اولین بازیگری بود که به این قصه اضافه شد، البته این را باید بگویم که من و شهاب حسینی سال‌های طولانی با هم دوست هستیم، زمانی که فیلمنامه را به او دادم به یاد دارم که درگیر یک پروژه سینمایی بود و به من گفت که نمی‌تواند در فیلم بازی کند، به او گفتم تنها می‌خواهم فیلمنامه را بخواند و بگوید چه کسی می‌تواند نقش امیرعلی را بازی کند، فردا صبح به من زنگ زد و گفت که بهترین گزینه برای نقش امیرعلی، شهاب حسینی است!

وی ادامه داد: برای نقش نگار، از مدت‌ها قبل به ساره بیات فکر می‌کردم و در نهایت در این زمینه به تفاهم رسیدیم، اما نقش بیتا برای من بسیار مهم بود و به دنبال یک چهره جدید بودم، نزدیک به ۱۵ نفر از بازیگران خوب تئاتر را انتخاب کردیم که از این تعداد ۳ نفر گزینه نهایی شدند و هر ۳ نفر در دورخونی‌های ما شرکت کردند که در نهایت غزال نظر به عنوان بهترین گزینه برای این پروژه انتخاب شد.

ترابی در پایان درباره برنامه اکران این اثر سینمایی گفت: براساس برنامه‌ریزی های انجام شده این فیلم برای اکران عید فطر و یا اکران دوم عید فطر روی پرده سینما می‌رود.

شهاب حسینی ساره بیات لابیرنت امیرحسین ترابی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین