کد خبر: 35014 A

امیر نادری که مدت‌هاست در خارج از کشور زندگی می‌کند و قصد دارد فیلم جدیدش را در چین و مغولستان بسازد، در تازه‌ترین اظهارنظر خود از ناصر تقوایی تشکر کرد.

ایران آرت: امیر نادری به مناسبت اینکه تصویری از فیلم "دونده" ساخته وی به عنوان پوستر جشنواره جهانی فجر انتخاب شده در یک پیام ویدئویی، گفت: بالاخره فیلم دونده و امیروی فیلم به هر شکلی که بود خودش را از زیر دست و پا نجات داد و بعد از نزدیک به 40 سال به جشنواره فیلم فجر رساند.

وی ادامه داد: من از همه کسانی که با ساعات کار طولانی فریم به فریم این فیلم را ترمیم و اصلاح کردند، متشکرم زیرا این فیلم برای نسل بعدی باقی می‌ماند.

به گزارش ایلنا، نادری با تشکر از همه کسانی که در ساختن این فیلم او را یاری کردند، گفت: تصویری که از فیلم دونده برای پوستر جشنواره فیلم فجر انتخاب شده تصویر امیرو شخصیت اصلی است که دستش را تکان می‌دهد و به نسل جوان می‌گوید که بیایید و برای حضور در سینما نگران نباشید و کوتاه نیایید و اگر به داستان و حرف خود اعتقاد دارید پای آن بایستید و فیلم خود را بسازید.

نادری افزود: آنچه برای من مهم است نسل جوان است زیرا این نسل است که می‌تواند راه نسل سینمای ایران را ادامه دهد و امروز دیگر کارم با فیلم دونده تمام شده است. این فیلم را به دست بچه‌های آبادان می‌سپارم تا آن را به نسل بعد تحویل بدهند.

وی ادامه داد: من فیلم دونده که تمام ویژگی‌های یک فیلم جنوبی را دارد، به ناصر تقوایی فیلم‌ساز بزرگ کشورم تقدیم می‌کنم. ناصر تقوایی همشهری من و بچه آبادان است و اگر فیلم‌های او نبود من هرگز یاد نمی‌گرفتم که چگونه باید فیلم بسازم و نمی‌دانستم که چگونه باید فیلم درباره جنوب ساخت.

نادری افزود: باعث تاسف است که ناصر تقوایی مدت‌هاست فیلم نمی‌سازد درحالیکه تو باید فیلم بسازی نه ما، زیرا راه را تو به ما نشان دادی.

امیر نادری مدت‌هاست در خارج از کشور زندگی می‌کند و بعد از ساخت چند فیلم در اروپا و آمریکا جدیدترین اثر خود را در کشورهای چین و مغولستان خواهد ساخت.


ناصر تقوایی بازیگر فیلم کارگردان امیر نادری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین