کد خبر: 35501 A

پگی لیپتون بازیگر سریال "جوخه ماد" و "قله‌های دوقلو" در سن ۷۲ سالگی در گذشت.

ایران آرت: پگی لیپتون بازیگر مشهور سریال‌های آمریکایی که بیشتر به دلیل ایفای نقش در سریال‌های "جوخه ماد" و "قله‌های دوقلو" شناخته می‌شود، در سن ۷۲ سالگی در گذشت. علت مرگ وی ابتلا به سرطان گزارش شده است. او از سال ۲۰۰۴ با این بیماری دست و پنجه نرم کرده است.

او مادر رشیدا جونز، بازیگر سریال و سینما است که از جمله فیلم‌های وی می‌توان به "قانون شکن"، "دوستی با مزایا" اشاره کرد، وی همچنین در سریال محبوب سیمپسون‌ها به صدا پیشگی پرداخته است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت، لیپتون حرفه بازیگری را از تلویزیون در سال ۱۹۶۵ آغاز کرد و در برنامه‌های "افسونگر" و "دنیای جادوی دیزنی" به ایفای نقش پرداخت، اما او شهرت خود را مدیون سریال "جوخه ماد" است که از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۷۳ نقش جولی بارنرز را ایفا می‌کرده است، در آن مدت لیپتون برای چهار جایزه گلدن گلوب نامزد شده بود و در نهایت توانست در سال ۱۹۷۱ جایزه بهترین بازیگر زن سریال درام را از این جشنواره تصاحب کند.

پگی لیپتون در سال ۱۹۸۹ در سریال قله‌های دو قلو نیز به ایفای نقش پرداخت که در پی آن چندین نقش دیگر در سینما و تلویزیون برای وی به ارمغان آورد که از جمله آن می توان به "هنگامی در رُم" و فیلم سینمایی "هدف یک سگ" اشاره کرد.

 

بازیگر زن قله های دوقلو خانم بازیگر پگی لیپتون جوخه ماد
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین