کد خبر: 35657 A

"جنگ ستارگان" بعدی با نام "ظهور اسکای‌واکر" را نویسندگان و کارگردان‌های "بازی تاج و تخت" می‌سازند.

ایران آرت: تولید دنباله‌هایی برای "جنگ ستارگان" توسط "دیوید بنیاف" و "دن وایس" پس از "جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر" (Star Wars: Rise of Skywalker) به کارگردانی "جی.جی. ایبرامز" که اواخر سال ۲۰۱۹ اکران می‌شود پیش از این به تأیید "باب ایگر" مدیر عامل دیزنی رسیده بود. لوکاس‌فیلم فوریه سال ۲۰۱۸ اعلام کرده بود که نویسندگان "بازی تاج‌وتخت" برای نویسندگی و تولید چند فیلم در دنیای "جنگ ستارگان" استخدام شده‌اند. استودیو می‌گوید فیلم‌های وایس و بنیاف جدا از سه‌گانه‌ی جدیدی است که "رایان جانسون" در حال توسعه‌ی آن‌هاست. اما ایگر روز گذشته تولید قسمت بعدی "جنگ ستارگان" بنیاف و وایس پس از "ظهور اسکای‌واکر" را تأیید کرده است.

"کیتلین کندی" مدیر لوکاس‌فیلم در سال ۲۰۱۸ وقتی همکاری با زوج نویسنده اعلام شده بود گفت: "دیوید و دن یکی از بهترین راویان امروز‌اند. نحوه‌ی مدیریت شخصیت‌های پیچیده، و عمق و غنای داستان، "جنگ ستارگان" را به شکلی بی‌پروا و به شدت هیجان‌انگیز به جلو می‌راند."

وایس و بیناف با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص گفتند: "در تابستان سال ۱۹۷۷ ما [با اولین اپیزود فیلم] به کهکشانی بسیار دور سفر کردیم و از آن زمان تاکنون در رؤیای آن به سر می‌بریم. از فرصتی که به ما داده شده مفتخریم و کمی از مسئولیتی که به همراه دارد هراسان، و بسیار هیجان‌زده‌ایم تا به محض پایان سریال بازی تاج‌وتخت به سراغ آن برویم."

به گزارش سی نما، ایگر اوایل ماه می اعلام کرده بود که پس از پایان روایت "لوک اسکای‌واکر" سه فیلم دیگر برای "جنگ ستارگان" عرضه می‌شود. اکنون تأیید شده است که اولین فیلم را بنیاف و وایس در ۱۶ دسامبر سال ۲۰۲۲ اکران می‌کنند. دو قسمت بعدی نیز دسامبر سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۶ به نمایش درمی‌آیند. در مقطع فعلی، هنوز معلوم نیست که آیا دو قسمت بعدی را هم بنیاف و وایس به تولید می‌رسانند یا نه.

بنیاف و وایس یک دهه‌ی گذشته را صرف تولید "بازی تاج‌وتخت" در شبکه‌ی HBO کرده‌اند. این سریال تحت سرپرستی آنان به یکی از محبوب‌ترین عناوین دنباله‌دار دنیا تبدیل شد. این زوج نویسندگی چندین اپیزود از مجموعه را برعهده گرفته و آخرین اپیزود سریال را کارگردانی کرده‌اند.

دیزنی "جنگ ستارگان: ظهور اسکای‌واکر" را در تاریخ ۲۰ دسامبر آینده در آمریکا اکران می‌کند.

 

جنگ ستارگان دیوید بنیاف دن وایس جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین