کد خبر: 35676 A

تایکا وایتیتی می‌گوید: برای بازی در نقش هیتلر در فیلم "جوجو خرگوش" هیچ تحقیقی انجام ندادم.

ایران آرت: استودیوی فاکس ماه اکتبر را برای نمایش فیلم «جوجو خرگوش» (Jojo Rabbit) به کارگردانی «تایکا وایتیتی» در نظر گرفته تا در احتمال ورود آن به یکی از فستیوال‌های پاییزی قوت بگیرد. با این حال، کسی که انتظار دارد وایتیتی فیلمش را به شکل مرسوم در فصل جوایز عرضه کند او را نمی‌شناسد. این فیلم به گفته‌ی خود او یک اثر «طنز ضد-کینه‌ورزی» است که داستانش در آلمان نازی روی می‌دهد جایی که یک پسرک جوان باید میان دوست خیالی خود «آدولف هیتلر» و میهن خود یکی را انتخاب کند. وایتیتی نقش رهبر نازی‌ را برعهده گرفته، اما برای آماده‌سازی خود وقت زیادی صرف نکرده است.

وایتیتی در مورد برداشت غیرمرسومش از هیتلر می‌گوید: «لازم نبود تحقیق کنم و هیچ تحیقیقی هم نکردم. مبنا را آنچه پیش از این در مورد هیتلر دیده بودم قرار ندادم. فقط او را نسخه‌ای از خود دانستم که برحسب اتفاق مدل موی ناجوری دارد و یک سبیل کوچک و زشت. و لهجه‌ی معمولی آلمانی.»

فیلمساز در ادامه می‌گوید: «بازی در نقش هیتلر واقعی بسیار عجیب خواهد بود، و فکر نمی‌کنم برای مردم هم خوشایند و لذت‌بخش باشد. زیرا او یک انسان ترسوی کثیف بود و همه این را می‌دانند. به نظر من مردم باید با نقش ارتباط برقرار کنند تا بتوانند لذت ببرند.»

به گزارش سی نما، از آنجا که این نسخه از هیتلر دوست خیالی «جوجو خرگوش» است، وایتیتی خود را ملزم به رعایت شواهد تاریخی در مورد رهبر نازی نمی‌داند. وایتیتی سال گذشته در جشنواره‌ی تورنتو در پاسخ به این پرسش که چرا بازی در نقش هیتلر را انتخاب کرده گفته بود: «پاسخ ساده است: برای آن آدم چه لعنتی از این بالاتر می‌تواند باشد؟»

مضمون فیلم «جوجو خرگوش» و بازی وایتیتی در نقش هیتلر با نمایش فیلم در پاییز می‌تواند جنجال‌آفرین باشد، اما این نویسنده و کارگردان می‌گوید در حین فیلمبرداری از خطوط قرمز آگاه بوده است. او می‌گوید: «همواره خط قرمزی وجود دارد. اما من این را به شکلی ذاتی پیدا کردم؛ اینکه نشان دادن چه چیزی به مردم شرمسارم خواهم کرد؟ اگر در مقطعی احساس کنم چیزی شایسته نیست از آن صرف نظر می‌کنم. امکان ندارد تنها به این خاطر که فیلم بحث‌برانگیز شود و مردم در موردش حرف بزنند دست به هر کاری بزنم. ما اینگونه طنزها را مصنوعی و غیراصیل می‌دانیم.».

فاکس سرچ‌لایت «جوجو خرگوش» را در تاریخ ۱۸ اکتبر امسال اکران می‌کند.

 

هالیوود هیتلر تایکا وایتیتی جوجو خرگوش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین