کد خبر: 36516 A

جان فاورو نمایش رابرت داونی جونیور در "انتقام‌جویان:پایان بازی" را لایق اسکار می‌داند و منتقدین نیز او را تحسین می‌کنند.

ایران آرت: بسیاری از منتقدین نمایش «رابرت داونی جونیور» در «انتقام‌جویان: دست آخر» (Avengers: Endgame) را مستحق دریافت اسکار دانسته‌اند، اما یکی از فیلمسازانی که از حالا برای اسکار بازیگر ۵۴ ساله لحظه‌شماری می‌کند «جان فاورو» است. این فیلمساز «دنیای سینمایی مارول» را در سال ۲۰۰۸ با کارگردانی «مرد آهنی» (Iron Man) آغاز کرد و دو سال بعد با «مرد آهنی ۲» با داونی مجدداً همکاری کرد. فاورو علاوه بر این نقش «هپی هوگان» راننده‌ی شخصی و دوست «تونی استارک» را نیز در این چندگانه برعهده دارد.

فاورو در مصاحبه با ورایتی می‌گوید: «بی‌تردید رأی من به او اختصاص خواهد داشت. به نظر من او موفق شد ابعاد مختلف شخصیتش را در فیلم‌های متعدد چندگانه کشف و واکاوی کند. اگر به نحوه‌ی آغاز نمایش او و پایانش در «دست آخر» توجه کنید، به عمق شخصیت چه از نظر بازیگری و چه از نظر تأثیری که سازندگان بر آن داشتند پی خواهید برد.»

به گزارش سی نما، داونی جونیو در «دست آخر»‌ باید بازی‌هایی احساسی به نمایش می‌گذاشت و داستان شخصیت «تونی استارک» در «دنیای سینمایی مارول» را به سرانجام می‌رساند. بسیاری از منتقدین از بازی او ستایش کردند، با این حال نامزدی عنوانی ابرقهرمانی برای دریافت اسکار بهترین بازیگری بعید به نظر می‌رسد. جدا از «هیث لجر» که برای بازی در فیلم «شوالیه‌ی تاریکی» به کارگردانی «کریستفر نولان» اسکار را تصاحب کرد،‌ بازیگران نقش‌های الهام گرفته شده از کتاب‌های مصور به ندرت نامزد شده‌اند. حتی با نامزدی اسکار «پلنگ سیاه» مارول در بخش بهترین فیلم سال، آکادمی بازیگران آن از جمله «مایکل بی. جوردن» را شایسته‌ی نامزدی در بخش جوایز بهترین بازیگری ندانستند.

روشن است که فاورو تا اندازه‌ای از روی احساسات قضاوت می‌کند. او داونی را در دو فیلم «مرد آهنی»‌ کارگردانی کرده و در چندین فیلم از «دنیای سینمایی مارول» در مقابلش به ایفای نقش پرداخته، اما تمجید فاورو از داونی جونیور نشان می‌دهد که او تا چه حد در بین اهالی هالیوود محبوب است. او پیش از این برای بازی در فیلم «چاپلین» نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد و برای بازی در «تندر استوایی» نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد نقش مکمل شده است.

 

رابرت داونی جونیور جان فاورو اسکار 2020 انتقام جویان: پایان بازی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین