کد خبر: 36554 A

الیزابت بنکس همبازی کیت بلانشت و سارا پلسون در سریال درام "خانم آمریکا" شد.

ایران آرت: الیزابت بنکس، بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی سینمای هالیوود، در مینی‌سریال درام "خانم آمریکا" شبکه FX، نقش یکی از شخصیت‌های اصلی داستان را ایفا خواهد کرد. این بازیگر قرار است نقش شخصیتی با نام جیل راکلشاوس را که یکی از اعضای حزب جمهوری‌خواه زنان است و علیه تصویب اصلاح حقوق برابری زنان فعالیت می‌کند، در این مینی‌سریال ایفا کند.

الیزابت بنکس در سریال "خانم آمریکا" با بازیگران معروفی چون کیت بلانشت (در نقش شخصیت محتاط و رادیکال فیلیس شلفلی) و سارا پلسون که در فیلم "گلس" حضور داشت و هنوز نقش وی معرفی نشده است، همبازی خواهد بود. یادآوری می‌کنیم که این سومین همکاری کیت بلانشت و سارا پلسون پس از بازی در دو فیلم "کارول" و "هشت یار اوشن" است.

بر اساس گزارش زومجی، از دیگر بازیگرانی که در مینی‌سریال "خانم آمریکا" حضور دارند و به‌ایفای نقش خواهند پرداخت، می‌توان به رز بایرن، جیمز مارسدن، ازو آدوبا، جان اسلاتری، مارگو مارتیندل، آری گرینور، ملانی لینسکی،تریسی المن، جین تریپلهورن و کایلی کارتر اشاره کرد.

مینی‌سریال"خانم آمریکا" روایتگر تاریخ مدرن جنبش زنان است و داهوی والر، تهیه‌کنندهٔ برندهٔ جایزه اِمی، تهیه‌کنندگی این پروژه شبکه FX را بر عهده خواهد داشت. آنا بودن و رایان فلک، کارگردانان فیلم ابرقهرمانی و موفق در گیشه "کاپیتان مارول" علاوه بر کارگردانی قسمت ابتدایی، تهیه‌کنندگی اجرایی مینی‌سریال "خانم آمریکا" را بر عهده خواهند داشت؛ فیلم "کاپیتان مارول" این دو کارگردان، فروش ۱ میلیارد و ۱۲۸ میلیون دلاری در گیشه داشته است.

داستان مینی‌سریال"خانم آمریکا" برگرفته از رویدادی واقعی ظهور و قیام فمینیسم از نگاه شخصیت فیلیس شلفلی است که واکنشی شدید و انتقادی به کارهای صورت گرفته توسط اشخاصی چون گلوریا استینم، بتی فریدن، شرلی کیشولم، بلا آبزگ و جیل راکلشاوس که فمینیست‌های موج دوم بودند، داشت. فیلیس شلفلی کمپینی به‌راه انداخت و این کمپین با نظریات حقوق برابری زنان و همچنین قانونی‌شدن سقط جنین مخالف بود. طبق گفتهٔ مسئولان شبکه FX، این مینی‌سریال نشان خواهد داد که چطور درگیری زنان بر سر قدرت، به تغییر دیدگاه کلی سیاسی و فرهنگی جامعه کمک کرده است.

مینی‌سریال "خانم آمریکا" در نُه قسمت تولید و ساخته خواهد شد و داهوی والر، کیت بلانشت، استیسی شِر و کوکو فرانچینی، تهیه‌کنندگان اجرایی این مینی‌سریال خواهند بود. انتظار می‌رود مراحل ساخت و تولید پروژهٔ جدید شبکه FX، در سال جاری آغاز شود.

کیت بلانشت الیزابت بنکس سریال خانم آمریکا سارا پلسون خانم آمریکا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین