کد خبر: 36716 A

سریال "چرنوبیل" رکورد بینندگان "بازی تاج و تخت" در پلتفورم‌های دیجیتال را شکست

ایران آرت: در هفته‌های گذشته گزارشات بسیاری در مورد اینکه مینی‌سریال "چرنوبیل" شبکه‌ی HBO چگونه به پدیده‌ای بین‌المللی تبدیل شده و توجه مخاطبین سراسر دنیا را به خود جلب کرده منتشر شده، اما این آمار و ارقام است که از تأثیر حقیقی داستان فاجعه‌ی تأسیسات هسته‌ای چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ حکایت می‌کند.

در آستانه‌ی رأی‌گیری برای انتخاب نامزدهای مراسم امی، آمار بینندگان سریال "چرنوبیل"‌ با بازی "امیلی واتسون" و "استلان اسکارزگارد" از "بازی تاج‌وتخت" عبور کرده و تا مرز دستیابی  به رکورد "کارآگاه حقیقی" پیش رفته است. به عبارت دقیق‌تر، سریال درام تاریخی "چرنوبیل" به نویسندگی "کرگ مازین" در مجموع ۸ میلیون بیننده را جذب کرده است.

به گزارش سی نما، سریال "اشیاء تیز" شبکه با بازی "ایمی آدامز" که تابستان گذشته در قالب ۸ اپیزود پخش شده بود ۷.۳ میلیون بیننده داشت، در حالی که "چرنوبیل" هنوز با رکورد ۸.۵ میلیونی فصل اول "دروغ‌های بزرگ کوچک" در اوایل سال ۲۰۱۷ فاصله دارد، اما هر لحظه ممکن است رکورد کلی ۸.۱ میلیونی فصل سوم "کارآگاه حقیقی" را پشت سر بگذارد. نباید فراموش کرد که سریال‌های رقیب "چرنوبیل"‌ در شب‌های پربیننده یکشنبه روی ایر رفته‌اند.

حدود ۳۵ درصد از این بینندگان، سریال "چرنوبیل" را از طریق شبکه‌ی کابلی HBO حدود ۱۳ درصد با سرویس‌های VOD و ۵۲ درصد از سرویس‌های آنلاین HBO Go و HBO Now و دیگر سرویس‌های استریمینگ مشاهده کردند. رقم آخر برای HBO یک رکورد جدید به شمار می‌آید.

تاکنون هیچ سریال دیگری از این شبکه موفق نشده بود بیش از ۵۰ درصد بینندگانش را از طریق پلتفورم‌های دیجیتال جذب کند. مطابق انتظار، این رکورد پیش از این به "بازی تاج‌وتخت" با ۴۶ درصد اختصاص داشت، حتی در فصل هشتم و پایانی آن.

 

بازی تاج و تخت چرنوبیل
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین