کد خبر: 36914 A

جواد رضویان درباره نخستین ساخته سینمایی‌اش که از امروز اکران خود را در سینماها آغاز کرده و همچنین سریال جدیدی که قرار است با سیامک انصاری بسازد صحبت کرد.

ایران آرت: جواد رضویان امروز چهارشنبه ۲۹ خرداد به بهانه آغاز اکران اولین تجربه کارگردانی اش مهمان محمد صابری در میز سینما برنامه "سلام صبح بخیر" بود.

رضویان در ابتدا درباره نظرسنجی برنامه مبنی بر اینکه مردم کدام یک از نقش های او را بیشتر دوست دارند، گفت: "داود" (پاورچین) برای خود من جذاب بود و انقلابی در کارهای من به حساب می آمد. بابت نقش "زهتاب" در سریال "در حاشیه" هفته ها مطالعه کردم و بیان او نیز وام گرفته از لهجه شیرین قمی بود و همیشه از ظرفیت نازنینان در استان قم تشکر کردم. کاراکتر شنبه تایم دو سه هفته ای از من وقت گرفت تا به آن ضرباهنگ و لهجه برسم. دو سه دوست افغان داشتم که مرا کمک کردند و رویشان را می بوسم. مراد هم در کنار آقای مدیری اتفاق جذابی بود. کنار سروش صحت کار کردن هم یعنی کنار یک آدم صبور بامطالعه بودن و همیشه چیز جدیدی یاد می گیرم.

نیاز به پوست اندازی و تجربه فضای جدید داشتم

به گزارش فارس، وی درباره تجربه ساخت نخستین فیلم سینمایی اش اظهار کرد: وقتی به این سمت می رویم که خودمان تولید را شروع کنیم قطعا برای تجربه جدید می رویم و می خواهیم فضای نویی را با استفاده از چیزهایی که در این سالها آموختیم تجربه کنیم. از جایی به بعد شما نیاز به پوست اندازی و تجربه فضای جدید دارید و من اینجا تجربه اش کردم . امیدوارم در ذوق مخاطب نخورد.

کام تلخ جامعه مرا به سمت ساخت "زهرمار" برد

بازیگر "پاورچین" ادامه داد: این فیلم با اسمی که دارد در راستای کارنامه بازی من نیست. هرکاری که اسم من بوده این توقع از آن وجود داشته که مخاطب را بخنداند اما "زهرمار" اینگونه نیست و به راحتی می توانم بگویم تجربه ای بود که کام تلخ جامعه مرا به سمت آن برد.

رضویان به شوخی درباره نام گذاری فیلم هایش گفت: آدم باید بگوید گلاب به رویتان "زهرمار" دارد اکران می شود، احتمالا "کوفت" هم فیلم بعدی است!

وی افزود: با مشورت تیم سازنده از تهیه کننده گرفته تا کمال تبریزی در مقام مشاوره، پیمان عباسی به عنوان نویسنده، تورج اصلانی در مقام فیلمبردار، آقای حسن دوست به عنوان تدوینگر و تمام تیم تلاشمان این بود که کنار هم اتفاقی را رقم بزنیم و به یک بالانسی برسیم که توی ذوق نزند. کلیت فیلم بر مبنای تسویه حسابی است که همه درآن می سوزند و اینطور نیست که در یک سر ماجرا کسی برنده باشد.

با تبدیل کردن روحانی به مداح از ممیزی فرار کردیم

رضویان در پاسخ به اینکه آیا درست است که کاراکتر قصه اولیه یک روحانی بوده اما به مداح تغییر پیدا کرده است، تصریح کرد: ممیزی ها را که خودتان می دانید. این فیلم اصلا شوخی نیست و خیلی جدی است و اولین بار است که مداحی را محور یک فیلم می بینیم. انتخاب این کاراکتر به جای روحانی هم برای فرار از ممیزی بود.

از من می خواهند خودم را تکرار کنم

این بازیگر کمدی تصریح کرد: گاهی یک مدیر به من می گوید من "به روح پدرم" را خیلی دوست داشتم. تشکر می کنم و او در پاسخ می گوید یک فیلم مثل همان برایمان می سازی؟ دوباره مرا در همان قالب می خواهند. درست است موضوع آن فیلم حق الناس و مهم بود. اما چرا می خواهند خودم را تکرار کنم.

دیگر به من نقش جوان ندهید

وی با اشاره به سپردن نقش جوان روستایی به خود اذعان کرد: تو را به حضرت عباس دیگر به من نقش جوان ندهید. با این گیس و ریش سفید به من جوان نمی آید. اینطور می شود که وقتی می بینی مدام تو را به سمت تکرار می برند با خودت می گویی اگر خودم تصمیم بگیرم و فیلم بسازم شاید بتوانم دیگر تکرار نشوم.

کارگردان "زهرمار" درباره انتقادی که از سوی برخی مذهبی ها درباره فیلم او مطرح می شود گفت: من در سینما فرهنگ فیلم را با عزیزان دیدم. اتفاقا یک طیف مذهبی هم نشسته بودند و به من لطف داشتند. از ساعت ۶ بعدازظهر امروز هم در سینما آزادی هستم و سه سانس داریم که بین سانس ها می ایستم و هر سوالی باشد جواب می دهم.

سریال تازه ام را با سیامک انصاری می سازم

این بازیگر در پایان درباره کار تازه خود خبر داد: ان شاءالله اگر خدا بخواهد و توفیقی باشد از نیمه های شهریور کار جدیدمان را استارت می زنیم. سریالی که با سیامک انصاری به صورت مشترک کارگردانی می کنیم و فکر می کنم ۴ فصل ۲۵ قسمته باشد. اسم موقت این سریال "نیوجرسی" است که البته منظور ایالت آمریکا نیست بلکه نیوجرسی که جلوی در خانه ها می گذارند. احتمالا هم من و هم سیامک در سریال بازی هم می کنیم و برای همین آن را دو نفره کارگردانی می کنیم.

جواد رضویان سیامک انصاری زهرمار سریال نیوجرسی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین