کد خبر: 37556 A

شبکه‌ی نت‌فلیکس متعهد شد که نمایش استعمال سیگار در تمامی برنامه‌ها با رده‌ی TV-14 و PG-13 و پایین‌تر از آن را محدود کند.

ایران آرت: نت‌فلیکس در واکنش به گزارشی که نشان می‌داد سریال «چیزهای عجیب» (Stranger Things) سومین سریالی است که استعمال سیگار را بیش از سایر عناوین شبکه به تصویر می‌کشد، اعلام کرد که نمایش سیگار کشیدن را برای سریال‌های با رده‌ی سنی TV-14 و فیلم‌های PG-13 محدود خواهد کرد. دو سریال دیگر شبکه در عین ناباوری «نارنجی مد جدید است» (Orange Is the New Black) و «خانه‌ی فولر» (Fuller House) گزارش شده‌اند.

سخنگوی نت‌فلیکس در مصاحبه با «اینترتینمنت ویکلی» در این باره می‌گوید: «نت‌فلیکس قویاً از بیان هنری آثار حمایت می‌کند. اما تصدیق می‌کند که استعمال دخانیات زیان‌آور بوده و نمایش آن می‌تواند افراد جوان‌تر را تحت تأثیر قرار دهد. در آینده، تمامی پروژه‌های جدیدی که با درجه‌ی سنی TV-14 و یا PG-13 پخش می‌شوند، بدون استعمال دخانیات و سیگار الکترونیکی خواهند بود – مگر به دلایل تاریخی.»

گزارش یاد شده توسط گروه ضد-اسعمال تنباکویی موسوم به «مؤسسه‌ی حقیقت» منتشر شده بود و به یافته‌هایی در این خصوص اشاره داشت که افراد در سنین پایین با دیدن شخصیت محبوب‌شان در حال استعمال دخانیات بیشتر به کشیدن سیگار علاقه‌مند می‌شوند. برای دومین سال پیاپی نت‌فلیکس بیشترین استعمال دخاینات را به تصویر کشیده و میزان آن نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

«انجمن تصاویر متحرک آمریکا» تحت فشارهای «مؤسسه‌ی حقیقت» در سال ۲۰۰۷ استعمال سیگار را در کنار صحنه‌های جنسی، خشونت و الفاظ رکیک، به فاکتورهای لحاظ شده در رده‌بندی سنی فیلم‌ها اضافه کرد.

سخنگوی نت‌فلیکس می‌گوید: «در پروژه‌های جدید با رده‌های سنی بالاتر نیز سیگار معمولی و یا الکترونیکی وجود نخواهد داشت مگر اینکه به جنبه‌ی هنری اثر آسیب برساند و یا برای شخصیت‌پردازی اهمیت داشته باشد. به علاوه، از اواخر سال جاری میلادی، اطلاعات وجود صحنه‌های حاوی استعمال دخانیات در سرویس نت‌فلیکس قابل مشاهده خواهد بود بنابراین مشترکین ما می‌توانند انتخاب‌های دقیق‌تری در مورد عناوینی که قصد دیدنشان را دارند داشته باشند.»

 

نتفلیکس نارنجی سیاه جدید است
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین