کد خبر: 37855 A

فیلم "انتقام جویان: آخر بازی" تنها ۷ میلیون دلار تا رسیدن به رکورد "آواتار" به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما فاصله دارد.

ایران آرت: "انتقام جویان: آخر بازی" محصول استودیو مارول کمپانی دیزنی ۲.۸ میلیون دلار به فروش خود اضافه کرد تا فروش جهانی این فیلم ابرقهرمانی به ۲.۷۸ میلیارد دلار برسد و تنها ۷.۸ میلیون دلار تا شکست رکورد ۲.۷۸۸ میلیارد دلاری "آواتار" پس از بیش از یک دهه و تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای جهان فاصله دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، "انتقام جویان: آخر بازی" تاکنون ۸۵۱ میلیون دلار از فروش جهانی خود را از گیشه سینمای آمریکا و ۱.۹ میلیارد دلار آن را نیز از گیشه بین‌الملل به دست آورده است که در این میان چین با ۶۲۹ میلیون دلار بهترین بازار خارجی این فیلم بوده و پس از آن بریتانیا (۱۱۴ میلیون دلار)، کره جنوبی (۱۰۵ میلیون دلار)، برزیل (۸۵ میلیون دلار) و مکزیک ۷۷ میلیون دلار قرار گرفته‌اند.

"انتقام جویان: آخر بازی" دنباله "انتقام‌جویان: جنگ ابدیت" (۲۰۱۸) و همچنین "انتقام‌جویان" (۲۰۱۲) و "انتقام‌جویان: عصر اولتران" (۲۰۱۵) است و بیست و دومین فیلم در دنیای سینمایی مارول است که برادران "روسو" آن را با فیلمنامه‌ای مشترک از "کریستوفر مارکوس" و "استیون مک‌فیلی" کارگردانی کرده‌اند.

"رابرت داونی جونیور"، "کریس ایوانز"، "مارک رافلو"، "کریس همسورث"، "اسکارلت جوهانسون"، "جرمی رنر"، "دان چیدل"، "پل راد"، "بری لارسون"، "ردلی کوپر" و "جاش برولین" از بازیگران این فیلم ابرقهرمانی هستند.

در طول تمام ادوار سینما تاکنون تنها ۵ فیلم موفق به فروش بالغ بر دو میلیارد دلار شده‌اند که به ترتیب "آواتار" (۲.۷۸۸ میلیارد دلار)، "انتقام جویان: آخر بازی" (۲.۷۸ میلیون دلار)، "تایتانیک" (۲.۱۸۷ میلیون دلار)، "جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد" (۲.۰۶۸ میلیارد دلار) و "انتقام جویان: جنگ ابدیت" (۲.۰۴۸ میلیارد دلار) هستند.

 

آواتار انتقام جویان انتقام جویان: پایان بازی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین