کد خبر: 38232 A

فیلم "مول" کلینت ایستوود و "تعقیب سرد" لیام نیسن در چین به نمایش درمی‌آیند.

ایران آرت: ۲ فیلم با داستان آمریکایی تابستان امسال در چین روی پرده می‌رود و به این منظور برنامه نمایش فیلم‌های چینی تغییر کرد تا فیلم‌های کلینت ایستوود و لیام نیسن اکران شود.

«مول» در ژانر جنایی، اجتماعی و دلهره‌آور محصول سال ۲۰۱۸ که توسط کلینت ایستوود کارگردانی شده و خود او نقش اصلی آن را ایفا می‌کند، فیلمی است که قرار است ۲۶ آگوست در چین روی پرده برود. این فیلم داستان واقعی از لئو شارپ، جانباز جنگ جهانی دوم در دهه ۱۹۸۰ را روایت می‌کند که به پیک مواد مخدر برای کارتل سینالوآ بدل می‌شود.

کلینت ایستوود در این فیلم در کنار بردلی کوپر، لورنز فیشبورن، مایکل پونا، دایان ویست، اندی گارسیا و آلیسون ایستوود بازی کرده‌اند.

این فیلم اواخر سال پیش در آمریکا روی پرده رفت و فروشی ۱۰۴ میلیون دلاری را ثبت کرد، در بازار بین‌المللی نیز ۶۸.۸ میلیون دلار فروش کرد. ایستوود در این فیلم بر این تاکید دارد که خانواده مهم‌ترین چیز است و شاید همین عامل و نیز موضوع مبارزه با مواد مخدر آن، چینی‌ها را به اکران فیلم تشویق کرده باشد.

فیلم دیگر «تعقیب سرد» تریلری با بازی لیام نیسن است که ۶ سپتامبر اکران می‌شود. «کیو کوچولو» که داستان دلگرم کننده یک سگ است برنامه اکرانش تغییر کرد تا این دو فیلم جایگاه بهتری در اکران تابستانی داشته باشند.

آخرین فیلم ایستوود که در چین به نمایش درآمد «سالی» در سال ۲۰۱۶ بود که حدود ۹ میلیون دلار فروش کرد.

در «تعقیب سرد» لیام نیسن در نقش مردی ظاهر شده است که در پی حل ماجرای مرگ پسرش است. این فیلم را هانس پیتر مولند کارگردانی کرده و نسخه انگلیسی زبان تریلری از مولند است که پیشتر به زبان نروژی ساخته شده بود و در آمریکا با عنوان «به منظور ناپدید شدن» روی پرده رفته بود.

این فیلم که لورا درن هم از بازیگران آن است، در آمریکا در ماه فوریه روی پرده‌ها رفت اما فرش قرمز آن به دلیل جملاتی درباره اشتیاق نیسن برای کشتن یک مرد سیاهپوست که نژادپرستانه تعبیر شد و جنجالی به پا کرد، در نیویورک متوقف شد.

نیسن بازیگر «مردان سیاهپوش: بین‌المللی» هم بود که ژوئن روی پرده رفت و در چین حدود ۵ میلیون دلار فروش کرد. فیلم‌های نیسن معمولاً در چین به نمایش درمی‌آیند اما در مجموع موفقیت خیلی چشمگیری نداشته‌اند.

 

هالیوود کلینت ایستوود لیام نیسون بردلی کوپر سینمای چین تعقیب سرد لیام نیسن
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین