کد خبر: 38405 A

انیمیشن "ببری که سراغ چای آمد" با صداپیشگی تمسین گریگ و دیوید ویلیامز ساخته خواهد شد.

ایران آرت: یک انیمیشن با اقتباس از اثر مشهور "‌ببری که سراغ چای آمد"‌ نوشته "‌جویت کر"، نویسنده سرشناس ادبیات کودک و نوجوان، ساخته می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از ایندیپندنت،  ساخت این انیمیشن اقتباسی که "بندیکت کامبربچ" و "دیوید اویلوو" از صداپیشگان آن خواهند بود، تا کریسمس امسال به پایان خواهد رسید.

"تمسین گریگ"،‌ "دیوید ویلیامز" و "پائول وایتهوس" از دیگر صداپیشگان حاضر در این انیمیشن خواهند بود.

کتاب "ببری که سراغ چای آمد" به تصویرگری و  نویسندگی "‌جودیت کر" که ‌برای اولین‌بار درسال ۱۹۶۸ منتشر شد، داستان دختربچه‌ای به نام "‌سوفی" را روایت می‌کند که در هنگام صرف چای عصرانه‌اش با یک ببر سخنگو مواجه می‌شود.

"کلارا راس" هنرپیشه هفت‌ساله بریتانیایی، صداپیشگی شخصیت "سوفی" را به عهده خواهد داشت.

"جودیت کر" با کتاب "ببری که سراغ چای آمد" خود را به دنیای ادبیات معرفی کرد. او شخصیت پلنگ داستانش را برای سرگرمی دو فرزندش خلق کرده بود.

"جودیت کر" در طول ۳۵ سال فعالیت خود در کسوت نویسنده، ۱۷ جلد از رمان‌های "موگ" را به نگارش درآورده است. داستان‌های او تاکنون به ۲۰ زبان دنیا ترجمه شده و بیش از ۱۰ میلیون جلد فروش داشته‌اند. از دیگر آثار کر می‌توان به مجموعه هفده‌جلدی "گربه ماگ"‌ و  سه‌گانه "به دور از زمان هیتلر" اشاره کرد که درباره فرار خانواده‌اش از دست نازی‌ها و مهاجرت به انگلیس نگاشته است. کتاب "وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود" به زبان فارسی ترجمه و منتشر شده است. چندی پیش، عنوان تصویرگر سال در جوایز کتاب بریتانیا به این نویسنده و تصویرگر تعلق گرفت. نام "کر" در سال ۲۰۱۶ نیز به عنوان برنده جایزه یک عمر دستاورد هنری از سوی بنیاد خیریه بوک‌تراست (BookTrust) اعلام شد. "‌کر" در بیست و دوم ماه می در سن ۹۵سالگی در گذشت.

 

انیمیشن هالیوود دیوید ویلیامز جویت کر ببری که سراغ چای آمد تمسین گریگ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین