کد خبر: 38414 A

فیلم "شرلوک هلمز3" از طرف کمیسیون فیلم کالیفرنیا برای دریافت اعتبار مالیاتی 20 میلیون دلاری به شرط فیلمبرداری در این ایالت انتخاب شد.

ایران آرت: فیلم سینمایی "شرلوک هلمز۳" با بازی "جود لا" و "رابرت داوی جونیور" از طرف کمیسیون فیلم کالیفرنیا مبلغ ۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار کمک بلاعوض دریافت می‌کند. این اقدام در راستای سیاست جذب همکاری‌های سینمایی و انجام فیلمبرداری در ایالت کالیفرنیا انجام می‌پذیرد.

برخی دیگر از فیلم‌های شاخص هالیوودی نظیر بازسازی فیلم "مغازه کوچک ترسناک" از کمپانی برادران وارنر با ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار، "شاه ریچارد" ساخته "ویل اسمیت" با ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار از کمپانی برادران وارنر، "پاکسازی۵" با ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار از کمپانی یونیورسال، "جنیس" با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار از کمپانی سرگرمی اطلس، "امریکن پای تقدیم می‌کند: قانون دختران" با ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار و چهار پروژه دیگر با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار شامل "چری" "مکبث" "پاندورا" و "هیولای اتمی" ازجمله دریافت کنندگان این تسهیلات از ایالت کالیفرنیا هستند.

این کمیسیون اعلام کرده که ۱۰ پروژه مبلغی حدود ۳۱۰ میلیون دلار هزینه واجد شرایط ایجاد می‌کنند که به عنوان دستمزد زیر خط و پرداخت به فروشندگان داخلی تعریف شده‌اند.

به گزارش فارس، پروژه "شرلوک هلمز" به تنهایی مبلغ ۱۰۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار از هزینه‌های واجد شرایط ایجاد می‌کند که پس از فیلم "کاپیتان مارول" با ۱۱۸ میلیون دلار هزینه، دومین فیلم این فهرست محسوب می‌شود.

فیلم "شرلوک هلمز" ساخته سال ۲۰۰۹ و "شرلوک هلمز: بازی سایه‌ها" محصول سال ۲۰۱۴ هرکدام بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در گیشه جهانی برای کمپانی برادران وارنر درآمد کسب کرده‌اند.

"کالین بل" مدیرعامل کمیسیون فیلم کالیفرنیا در این مورد می‌گوید: کالیفرنیا یکبار دیگر برای فیلم‌های با بودجه کلان رقابت می‌کند زیرا برای ما واضح شده که گرفتن بالاترین مالیات‌ها همیشه نتایج خوب و مفیدی به دنبال نداشته است. این ۱۰ پروژه بزرگ سینمایی حدود ۱۵۶۱ نفر عوامل، ۴۶۹ نفر هنرپیشه و نیز ۳۱۵۵۰ نفر هنرپیشه سیاهیی لشگر و پشت صحنه دارند و ۴۵۳ روز در کالیفرنیا فیلمبرداری خواهند داشت. ۸ فیلم از این ۱۰ فیلم در ۳۰ مایلی بیرون از منطقه لس‌آنجلس فیلمبرداری انجام می‌دهند. در مجموع ۵۸ پروژه فیلم از تاریخ ۱۷ تا ۲۱ ماه ژوئن از این طرح معافیت مالیاتی استفاده می‌کنند و برای گرفتن مجوز آن باید تولید خود را ظرف ۱۸۰ روز آینده آغاز کنند.

سال گذشته "جری براون" فرماندار ایالت کالیفرنیا معاهده برنامه معافیت و کمک مالیاتی فیلم و تلویزیون را به مدت ۵ سال تا سال ۲۰۲۰ امضاء کرد و بودجه‌ای ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلاری برای آن اختصاص داد که ۲۵ درصد از هزینه تولید فیلم‌هایی که در این طرح می‌گنجند را پوشش خواهد داد. این میزان کمک تخصیص یافته سه برابر مبلغ طرح مذکور در ایالت‌های نیویورک و جورجیا است که از سال ۲۰۱۴ به اجرا درمی‌آید.

"کاپیتان مارول" از کمپانی دیزنی، "تبدیل شوندگان"(ترنسفورمرز) از کمپانی پارامونت، "بامبلبی" و "اسپیس جم۲" از کمپانی برادران وارنر از جمله فیلم‌های شاخص این طرح هستند که این اعتبار را دریافت کرده‌اند.

اوایل سال جاری میلادی برنامه تلویزیونی "پنی دردفول: شهر فرشته‌ها" شانزدهمین سریال تلویزیونی بود که به کالیفرنیا تغییر مکان داد و مشمول دریافت اعتبار مالی ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار دلاری شد.

 

رابرت داونی جونیور شرلوک هلمز جود لا شرلوک هولمز شرلوک هلمز 3
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین