کد خبر: 38640 A

در حالی موزه آکادمی اسکار آخرین مراحل ساخت خود را می‌گذراند که تا به حال با مجموعه‌ای از مشکلات برخورد کرده است.

ایران آرت: مراحل ساخت موزه فیلم آکادمی اسکار رو به اتمام است، اما مدیر اجرایی این پروژه کری براور در حال ترک آن است.

این پروژه تا به حال به مجموعه‌ای از مشکلات برخورده که از جمله آن‌ها می‌توان به رفتن فراتر از بودجه اولیه تعیین‌شده و به تعویق افتادن چندباره تاریخ افتتاح آن اشاره کرد. دبورا هورویتز معاون اصلی براور هم در ماه آوریل از پروژه خارج شد. حالا نزدیک به اتمام پروژه براور ۶۶ ساله هم تصمیم به ترک آن گرفته است.

وی در بیانیه‌ای گفت:‌ "ما تنها چند هفته با کامل کردن ساخت‌ و ساز ساختمان‌ها و به پایان رساندن فاز نخست این پروژه فاصله داریم و کلکسیون‌های‌مان به شدت رشد کرده‌اند. به طور مثال، نمایش‌های میازاکی ما کاملا خاص خواهند بود. من به کاری که تیم فوق‌العاده‌مان انجام داده افتخار می‌کنم و حالا زمان خوبی برای کنار رفتن است."

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، تیم براور پروژه را به اتمام می‌رساند و هیات مدیره موزه تحت هدایت ران مایر تصمیم گرفته به براور عنوان افتخاری "مدیر موسس" را بدهد. به زودی جستجوی مدیر اجرایی جدید آغاز خواهد شد.

انتخاب براور به عنوان مدیر اجرایی موزه آکادمی اسکار در روز بیست‌ و هشتم آوریل ۲۰۱۴ اعلام شده بود. پیش از آن او مسئولیت هدایت و مدیریت اجرایی موزه هیرش‌هورن اسمیتسونین و موزه باغ مجسمه‌ها واشنگتن دی‌سی را بر عهده داشت. وی همچنین مدیر موزه هنرهای مدرن آکسفورد انگلستان و مدیر موزه هنرهای معاصر لس‌آنجلس بود.

نخستین بار خبر ساخت موزه آکادمی در سال ۲۰۱۲ اعلام شد. وقتی این پروژه به پایان برسد به معنی به تحقق رسیدن چند دهه مباحثه در میان اعضای آکادمی اسکار خواهد بود.

در کنار مایر، تعداد دیگری از چهره‌های بزرگ صنعت فیلم هم از اعضای هیات مدیره این موزه هستند. از جمله آن‌ها می‌توان به تام هنکس، تد ساراندوس، کیمبرلی استوارت، جیسون بلوم، جیم جیانوپولوس و اما توماس اشاره کرد. داون هادسون مدیر عامل آکادمی اسکار هم از اعضای هیات مدیره این موزه است.

 

اسکار موزه اسکار موزه آکادمی اسکار
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین