کد خبر: 38851 A

"اسم من دولمایت است" ابتدا سپتامبر آینده در جشنواره‌ی فیلم تورنتو اکران می‌شود و سپس پاییز امسال به صورت محدود روی پرده می‌رود تا در فصل جوایز امکان رقابت داشته باشد.

ایران آرت: اولین تریلر "اسم من دولمایت است!" (Dolemite Is My Name!) که فیلم اریجینال دیگری از نت‌فلیکس در مورد آثار "رودی ری مور" کمدین سیاهپوست و محبوب آمریکایی منتشر شد. فیلمنامه‌ی این فیلم با درخشش "ادی مورفی" و کارگردانی "کرگ بروور"، توسط "لری کاراژفسکی" و "اسکات الکساندر" نویسندگان برنده‌ی گلدن گلوب و امی به نگارش درآمده و داستان ورود کمدین، خواننده، بازیگر و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی به عرصه‌ی سینما را در دهه‌ی ۱۹۷۰ با فیلم "دولمایت" روایت می‌کند.

مور با شخصیت "دولمایت" چهار دهه‌ی موفقیت‌آمیز را پشت سر گذاشت. او که کارش را از کلوب‌های کمدی آغاز کرده، از سال ۱۹۵۹ چندین آلبوم کمدی منتشر ساخته بود. با این حال موفقیت او تا سال ۱۹۷۰ و ۱۹۷۱ و عرضه‌ی آلبوم‌هایی که مملو از شوخی‌های جنسی بود رقم نخورد.

این آلبوم‌ها برای مخاطبین عام بازاریابی نشده بود، اما شنوندگان خود را در بین سیاهپوستانی که به دنبال سخنان ضد-تشکیلاتی بودند یافت. مور که امکان حضور در هالیوود را نداشت، با استفاده از درآمد حاصله از فروش آلبوم‌ها فیلمی ساخت که بعدها "دولمایت" نام گرفت.

مور در دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ همچنان به انتشار آلبوم‌های کمدی برای طرفداران ابتدایی خود ادامه داد. او در اکتبر سال ۲۰۰۸ در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

به گزارش سی نما، فیلم نت‌فلیکس با بازی "ادی مورفی" بر دورانی تمرکز خواهد کرد که مور در تلاش بود به هالیوود راه پیدا کند و فیلم "دولمایت" را بسازد. علاوه بر مورفی کمدین‌های سیاهپوست دیگری از جمله "کریس راک"، "مایک اپس"، "کرگ رابینسون"، "کیگان-مایکل کی"، "وزلی اسناپس"، "تایتوس بورگس" نیز نقش‌هایی برعهده دارند.

dolemite-is-my-name-7

"اسم من دولمایت است" ابتدا سپتامبر آینده در جشنواره‌ی فیلم تورنتو اکران می‌شود و سپس پاییز امسال به صورت محدود روی پرده می‌رود تا در فصل جوایز امکان رقابت داشته باشد. 

 

فیلم جشنواره فیلم تورنتو ادی مورفی نتفلیکس اسم من دولمایت است
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین