کد خبر: 39059 A

تعدادی از لباس‌ها و اشیای مربوط به مریلین مونرو، ستاره سینمای کلاسیک به حراج گذاشته خواهد شد.

ایران آرت: اواخر امسال تعدادی از لباس­‌هایی که مرلین مونرو در فیلم­‌های معروفش پوشیده بود در بورلی هیلز لوس‌­آنجلس به حراج گذاشته میشود. این حراج بخشی از برنامه تجلیل از زنان افسانه‌­ای هالیوود است.

مونرو در چند فیلم کلاسیک دهۀ ۱۹۵۰، از جمله "خارش هفت‌­ساله‌" و "بعضی‌­ها داغش رو دوست دارند" بازی کرد و طرفدارانش اکنون می‌­توانند لباس‌­هایی را بخرند که مونرو در این فیلم‌­ها پوشیده بود. 

به گزارش ایندیپندنت، در میان لباس‌­هایی که در ماه نوامبر چوب حراج خواهند خورد، یک پیراهن قرمز بلند پولک‌­دوزی ­شده است که مرلین مونرو در آغاز فیلم "آقایان موطلایی‌­ها را بیشتر دوست دارند" پوشیده بود. احتمالاً این لباس ۵۰ هزار تا ۶۰ هزار دلار فروخته شود.

در جای دیگری، لباس سه­‌تکه‌اش در فیلم "هیچ شغلی مثل نمایش نیست" هم در فهرست لباس­های حراجی قرار دارد. این لباس شامل یک بالاتنۀ بی‌­آستین و بی‌­رکاب سیاه، یک دامن بلند گُل­دار و یک کلاه لبه­دار حصیری بزرگ است.

یکی دیگر از لباس‌­های این حراج لباس ابریشمی زرد ­رنگی است که مونرو در آخرین صحنۀ فیلم "رودخانه بی‌بازگشت" در سال ۱۹۵۴ پوشیده بود.

در این حراجی، لباس‌­هایی که مرلین مونرو در مصاحبه‌­های خبری و عکس­‌های هنری‌­اش پوشیده بود هم به حراج گذاشته می‌­شود. غیر از لباس، بعضی اشیای متعلق به مونرو از جمله یک چک بانکی به مبلغ ۶۰ دلار هم در میان اقلام حراجی است، چکی که برای معلم بازیگری‌­اش نوشته بود.

مریلین مونرو

مارتین نولان، مدیر حراجی جولین، می‌­گوید: مجموعه نمادین لباس­‌هایی که مرلین مونرو در برخی از فیلم‌­های معروف و درخشانش پوشیده، نه فقط طرفدارانش بلکه مجموعه‌­داران و مدیران موزه­‌هایی را به هیجان خواهد آورد که علاقه­‌مند به داشتن و حفظ این اشیای ارزشمند تاریخی‌­اند که به دوران طلایی هالیوود و مُد تعلق دارند".

حراج برنامه تجلیل از زنان افسانه‌­ای هالیوود روز اول نوامبر در محل حراجی جولین در بورلی هیلز برگزار می‌­شود.

 

مریلین مونرو
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین