کد خبر: 39135 A

کارگردان فیلم "جوکر" می‌گوید این فیلم قطعاً مانند "شوالیه‌ تاریکی" که فیلمی بود مرتبط با حوادث تروریستی یازدهم سپتامبر، پیامش را صادر می‌کند.

ایران آرت: "جوکر" که همچنان یکی از بهترین شخصیت‌های شرور دنیای‌ کتاب‌های مصور شناخته می‌شپد و تاکنون توسط بازیگرانی مانند "هیث لجر" و "جک نیکلسون" به تصویر کشیده شده. امسال نیز "واکین فینیکس" در فیلم "جوکر" به کارگردانی "تاد فیلیپس" در قالب دشمن شخصیت "بتمن"‌ ظاهر شده و گوشه‌هایی از زندگی "آرتور فلک" را نمایان می‌کند.

در آخرین شماره از مجله‌ی "توتال فیلم"، فینیکس و فیلیپس از "جوکر" و اینکه چگونه داستان کمدین شکست‌خورده با وقایع فعلی آمریکا گره می‌خورد بی‌آنکه بخواهد وارد سیاست شود، صحبت کرده‌اند، و در ضمن چند تصویر جدید از فیلم رونمایی شده است.

به گزارش سی نما، فینیکس در پاسخ به این سؤال که آیا برای نمایش این شخصیت تنها باید به اخبار رجوع می‌کرده یا نه می‌گوید: "زمان‌هایی بود که با خود می‌گفتم: "این دنیای لعنتی را ببین که چطور از هم‌دلی و مهربانی و محبت تهی شده." احساس می‌کردم مسائلی که تاد و "اسکات سیلور" [همکار نویسنده‌ی او] به آن نزدیک شده‌اند به چیزهایی که ما اکنون تجربه می‌کنیم مرتبط است. اما این احساس را هم داشتم که نمی‌خواهند چیزی به بیننده بیاموزند، و او را به روش خاصی از فیلم دیدن هدایت کنند و بگویند "هدف این است.""

فینیکس اضافه می‌کند: "من تمایلی ندارم نحوه‌ی فیلم دیدن مردم را تعیین کنم. روش معینی برای مشاهده‌ی این اثر وجود ندارد. بخشی از جذابیت جوکر روشن نبودن پیشینه‌ی زندگی اوست. عامل محرک او مشخص نیست. بنابراین ما می‌توانیم به عنوان مخاطب ایده‌های خودمان در مورد ناخشنودی یا هر حس دیگری را درون شخصیت پیش افکنیم. از این رو بله، به نظر من مسائل بسیاری در فیلم با زمانه‌ی ما مرتبط است. امیدوارم که مردم این چیزها را کشف کنند و در موردش حرف بزنند."

فیلیپس کارگردان فیلم موافق است که "جوکر" نه اثری سیاسی بلکه برانگیزنده است. او می‌گوید: "من فکر می‌کنم مخاطبین بیست و چند ساله‌ای وجود داشته باشند که فیلم را تنها نسخه‌ی دیگری از داستان جوکر به شمار آورند. این هم اشکالی ندارد. قصد ندارم با این فیلم پیام بدهم، زیرا چنین فیلمی نیست. اما قطعاً مانند "شوالیه‌ی تاریکی" که فیلمی بود مرتبط با حوادث تروریستی یازدهم سپتامبر، پیامش را صادر می‌کند."

فیلیپس در مصاحبه‌ی دیگری با "یواس‌ای تودی" نیز می‌گوید: "هدف من این نبود که واکین فینیکس را بردارم و در دنیای کتاب‌های کامیک قرار دهم. هدفم این بود که کتاب‌های کامیک را بردارم و در دنیای واکین فینیکس قرار دهم. ظلمتی وجود دارد که دیگر بازیگران باید در آن زیست کنند تا بتوانند جوکر را بازی کنند. واکین از این ظلمت آگاه بود. باید بگویم که او معمولاً با زندگی در این فضا راحت‌ خو می‌گیرد."

"آرتور فلک" یک استند-آپ کمدین است که از طرف جامعه پس زده شده و تحقیر می‌شود، و در این نظام بی‌تفاوت فرصت تبدیل آسیب‌پذیری‌ خود به شرارت را به دست می‌آورد. دیگر بازیگران فیلم شامل "رابرت دنیرو" بازیگر برنده‌ی اسکار در نقش "ماری فرانکلین"‌ مجری تلویزیونی، "زازی بیتس"، "فرانسیس کانروی"، "مارک مارون"، "بیل کمپ"، "گلن فلشلر"، "شی ویگام"، "داگلاس هاج" و "جاش پیس" می‌شود.

جشنواره فیلم ونیز جوکر تاد فیلیپس واکین فینیکس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین